Wygrana na koniec. Trawiasty Constract w inauguracyjnym sezonie na 6. miejscu!

Trawiasta drużyna KS Constract Lubawa zakończyła pierwszy, niepełny sezon na poziomie seniorskim. Zespół, który w przyszłym sezonie ma rozpocząć drogę kolejnych awansów, a przede wszystkim służyć rozwojowi naszej młodzieży i wspierać ich wejście w piłkę seniorską, zakończył rozgrywki na szóstym miejscu. W ostatniej kolejce Constract efektownie pokonał na wyjeździe MKS Działdowo 0:3!

Constract schodził już na przerwę z dwubramkową przewagą dzięki bramkom Macieja Górskiego i Łukasza Mroza. Wynik w doliczonym czasie gry drugiej połowy ustalił Szymon Szałkowski.

Jak ocenić wynik tego nowego projektu? Wydaje się, że jest on optymalny. Zespół rozpoczął zmagania dużo później w tym zestawieniu i formule, niż inne drużyny, przyjmując dorobek punktowy Lidera Złotowo na zasadzie fuzji. Drużyna rozegrała szereg sparingów, często w układzie 3×30 minut, aby dodatkowe przerwy wykorzystywać na wdrażanie do taktyki zespołowej. Postęp drużyny był widoczny praktycznie z tygodnia na tydzień, aby pod koniec rozgrywek być zespołem wiodącym, wygrywającym większość spotkań, pnącym się w górę tabeli. Ostatecznie rozgrywki drużyna kończy na szóstym miejscu.

Z zainteresowaniem patrzymy na rozwój tej ważnej sekcji, która w przyszłym sezonie będzie wzmocniona przez wicemistrzów województwa z drużyny Juniora Młodszego. Tuż po zakończeniu ostatniego ligowego meczu juniorów w Elblągu, trener Damian Jarzembowski – prowadzący zarówno Juniorów Młodszych jak i seniorski zespół trawiasty KSC – mówił: „Klub stara się otworzyć chłopakom furtki. Jeżeli ktoś chce dążyć do testów i sprawdzania się w wyżej notowanym klubie, to my taką furtkę im otwieramy. Natomiast na tę chwilę większość tych chłopaków zadeklarowała, że zostaje w projekcie KS Constract. My stworzyliśmy zespół seniorski, grający na razie na poziomie A-klasy co prawda, ale mający ambicje i perspektywy. Jest to zespół, który będzie pracował profesjonalnie, który będzie starał się ich rozwijać i sukcesywnie promować awansami do wyższych klas rozgrywkowych. Myślę, że każdy z nich z tego korzysta. Klub dołoży starań, aby tych chłopaków w pełni promować w późniejszym czasie do wyższych lig, a być może stworzyć warunki do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w naszej miejscowości”.

(fot. Karol Synowiec)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *