Widzew rozbity 9:0! Huczne pożegnanie Dawida Klejny i Pawła Ossowskiego!

Wielu spodziewało się ciężkiego i zaciętego spotkania, bo choć do Lubawy przyjechał beniaminek Ekstraklasy, to zarówno na poziomie I ligi, jak i w pierwszych meczach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Widzew pokazywał moc. Na parkiecie jednak łodzianie byli tylko tłem dla świetnie dysponowanego Constractu, który w ten sposób pięknie uczcił pożegnanie Dawida Klejny i Pawła Ossowskiego, którzy przez lata byli związani z klubem!

Przed meczem miały miejsce dwie uroczystości. Prezes Futsal Ekstraklasy Paweł Mrozkowiak wręczył statuetki za ubiegły sezon – Jakub Raszkowski odebrał nagrodę dla odkrycia sezonu 2021/2022, a Kacper Sendlewski dla najlepszego młodzieżowca ubiegłego sezonu.

Drugą uroczystością było pożegnanie dwóch zasłużonych postaci dla lubawskiego klubu. Dawid Klejna otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem „6”, która symbolizuje jego wkład w pracę piątki znajdującej się na parkiecie w roli kierownika drużyny w ostatnim sezonie i aktywnego działacza w latach wcześniejszych. Paweł Ossowski otrzymał koszulkę z numerem „182”, bo tyle rozegrał oficjalnych spotkań w pierwszej futsalowej drużynie Constractu, z którą był związany od początku istnienia klubu.

Wreszcie zaczęły się futsalowe emocje. Wynik otworzył Kacper Sendlewski, którego podanie do Tomasza Kriezla… wtoczyło się do siatki rywali. W kolejnych golach nie było już dzieła przypadku. Chano, Adriano i Paweł Kaniewski – ten ostatni na 4 dziesiąte sekundy przed syreną kończącą pierwszą połowę – sukcesywnie podwyższali wynik.

Mimo czterech bramek straty do przerwy Widzew spróbował przejąć inicjatywę od początku drugiej połowy. Constract jednak skutecznie się bronił i w 26. minucie podwyższył prowadzenie dzięki trafieniu Pedrinho. Od tej pory mecz był znów jednostronny, a gole Sendlewskiego, Pedrinho, Adriano i Chano dopełniły dzieła zniszczenia. Constract wygrał 9:0!

Po trzech rozegranych meczach Constract ma komplet 9. punktów i bilans bramkowy 25 zdobytych goli przy 2 straconych!

Kolejny mecz to prawdziwy hit – Constract zagra 2 października na wyjeździe z Mistrzem Polski Piastem Gliwice. Najbliższy mecz domowy Konstruktorzy zagrają 16 października. Rywalem będzie wówczas AZS UŚ Katowice. Informacje o biletach na to spotkanie pojawią się już wkrótce na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.