Trenerzy Constractu w roli prelegentów na konferencji w Białymstoku

28 marca w Białymstoku odbyła się konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Podlaski Związek Piłki Nożnej. Głównymi prelegentami zaproszonymi do prowadzenia zajęć byli przedstawiciele KS Constract Lubawa – trener Dawid Grubalski oraz koordynator naszej akademii – Dawid Mederski.

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Słuchaczami byli trenerzy działający w klubach zrzeszonych w Podlaskim ZPN.

Jeśli ktoś chce się dowiadywać jak się pracuje w Lubawie, to znaczy, że jesteśmy dla innych wzorem do naśladowania – podkreśla trener Dawid Grubalski – Nie możemy jednak spocząć na laurach. Mamy swoje słabości organizacyjne i sportowe, którym musimy nieustannie stawiać czoła.

Nasi trenerzy podjęli kilka tematów, m.in. wprowadzanie młodzieży do seniorskiego futsalu oraz wykorzystywanie jednostek treningowych prowadzonych na hali. Dawid Mederski przedstawiał również zagadnienie szkolenia dwutorowego, które jest prowadzone w akademii KSC: – Skupiłem się na tym, żeby uświadomić i przekonać trenerów piłki nożnej do tego, że futsal może być podstawowym elementem szkolenia. Przekonywałem o zaletach pracy na hali i pokazywałem jak to można robić – powiedział po konferencji Dawid Mederski. Jak podkreśla Dawid Grubalski – Fundamenty piłki nożnej i futsalu są te same. Oba sporty się przenikają i każdy świadomy trener potrafi czerpać garściami z obu odmian. O swojej prezentacji I trener KS Constract Lubawa powiedział: – Chciałem pokazać, że dawanie szansy takim zawodnikom jak Raszkowski czy Sendlewski ma sens i można osiągać sukcesy również stawiając na nowych, młodych graczy. Warunek jest jeden: intensywne treningi i świadoma praca. Przedstawiłem również swoją filozofię gry w ataku, a mówiąc dokładniej: jak według mnie zawodnicy powinni reagować, gdy przeciwnik decyduje się na agresywną grę w pressingu, a jak gdy stosuje pasywną grę w obronie niskiej. Myślę że zaciekawiło to wielu słuchaczy.

Wcześniej trener Dawid Grubalski prowadził też konferencję organizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej skierowaną do osób szkolących futsalistów. Dawid Mederski na tego typu kursokonferencji był debiutantem – Znalazłem się „po drugiej stronie”, przez co musiałem wyjść ze swojej strefy komfortu, ale jestem przekonany, że zawodnicy, trenerzy czy wszystkie inne osoby związane ze sportem tylko przez wychodzenie ze swojej strefy komfortu mogą się rozwijać i iść do przodu. Mam nadzieję, że nie była to jednorazowa przygoda dla mnie i za jakiś czas powtórzę ten lub podobny temat w innym miejscu – podsumowuje koordynator szkoleń w KS Constract.

Gratulujemy naszym trenerom bardzo dobrej prezentacji i cieszymy się z faktu docenienia pracy naszego ośrodka szkoleniowego.

(zdjęcia: Podlaski Związek Piłki Nożnej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *