Piłka nożna

Szalona końcówka – Constract 1:2 Ossa

Wszystko, co najlepsze w tym meczu, zdarzyło się w doliczonym czasie gry. Dominik Kempkowski strzelił wyrównującego gola, potem Constract nie wykorzystał doskonałej sytuacji do objęcia prowadzenia, a wreszcie stracił punkt po golu samobójczym.

Wicelider Ossa Biskupiec nie miał w starciu z Constractem łatwego zadania. Udało się jednak gościom wywieźć kolejne 3 punkty. Dla lubawian ważna lekcja – mecz z wysoko notowanym rywalem, w którym było blisko wygranej. To pokazuje progres, jaki błyskawicznie poczynił nasz trawiasty zespół.

Komentarz trenera Damiana Jarzembowskiego: Intensywny mecz, wiele sytuacji podbramkowych z jednej i drugiej strony. Zdobywamy bramkę na 1-1 w 90 minucie w 93 minucie mamy sytuację 3 na 1 – nie wykorzystujemy tego, a w 95 rywal strzela (a w zasadzie sami sobie strzelamy, bo bramka jest samobójcza) na 1-2. To pokazuje, że piłka również na poziomie A klasy jest piękna i potrafi wzbudzać olbrzymie dawki emocji. Uważam, że takie mecze pomogą nam w dalszej perspektywie, dziś dają wartościowe informacje, które postaramy się w przyszłości wykorzystać. Gratuluję rywalom wygranej, życzę powodzenia w walce o awans. Gratuluję swojej drużynie pracowitości, zaangażowania i determinacji.

Constract Lubawa zagrał w składzie: Mariusz Sroka – Cezary Sadowski, Łukasz Mróz, Paweł Fafiński – Kamil Maj, Mateusz Jackowski, Jarosław Szulc, Dawid Mederski, Alan Klimek – Łukasz Licznerski, Piotr Karbowski.

Z ławki rezerwowych trener wprowadził Szymona Licznerskiego, Szymona Szałkowskiego, Krystiana Zdrojewskiego i strzelca bramki Dominika Kempkowskiego,