FutsalInformacja tygodnia

SPARING: Constract Lubawa 6:1 AZS UW Wilanów Warszawa

W pierwszym sparingu przed sezonem 2021/2022 Constract Lubawa pokonał wysoko inną drużynę z polskiej Ekstraklasy AZS UW Wilanów Warszawa 6:1. Bramki strzelali: Mateusz Madziąg, Jakub Raszkowski, Bartłomiej Piórkowski, Janusz Okuniewski i Paweł Kaniewski. Był też jeden gol samobójczy. Bramkę dla drużyny gości zdobył Michał Rabiej. Spotkanie rozegrano w wymiarze czasowym 3×25 minut.

W pierwszym spotkaniu mogliśmy zobaczyć na placu gry kilku nowych zawodników Constractu – Mateusza Madziąga, Kacpra Sendlewskiego, Lucasa oraz bramkarza Tiago.

O komentarz poprosiliśmy trenera Dawida Grubalskiego:
Część nowych zawodników nie zagrała, ponieważ z powodu konieczności odbycia kwarantanny po podróży nie trenowali z zespołem. Zespół pokazał swój potencjał w pierwszej tercji, natomiast z upływem minut było widać efekt bardzo ciężkich treningów na tym etapie przygotowań i podświadomie wyczekiwaliśmy końca spotkania. Po spotkaniu odczuwam umiarkowany optymizm, bo prawdziwe sprawdziany dopiero przed nami.