Remis na baraż. Wygrana na awans? Constract zwycięża w przedostatniej kolejce!

Constract rozbił na wyjeździe LZS Frednowy 8:1. W tej sytuacji remis w ostatniej kolejce gwarantuje Konstruktorom udział w barażach. Wygrana może jednak dać bezpośredni awans do ligi wyżej. Jak wygląda sytuacja przed ostatnią kolejką?

Najpierw o meczu. Wyjazdowe spotkanie z ulokowanym w środku tabeli z LZS-em Frednowy doskonale ułożyło się Konstruktorom. Już po trzynastu minutach Constract prowadził 2:0 dzięki trafieniom Szymona Licznerskiego i Alana Klimka. Gospodarze jeszcze postraszyli wicelidera zdobyciem bramki kontaktowej, jednak na przerwę schodzili z bagażem czterech goli. Bramki dla Constractu zdobyli Jakub Banach i Igor Szczepański. Druga połowa do pełna kontrola ze stronu Konstruktorów. Dwie bramki zdobył Jakub Lendzionowski, a hattricka dwoma kolejnymi trafieniami skompletował Alan Klimek. Mecz zakończył się naszą wyjazdową wygraną 1:8.

W tej kolejce swoje mecze wygrali bezpośredni rywale w walce o awans. Orzeł Janowiec Kościelny pokonał w Lidzbarku Wel 3:1. Lider – Iskra Narzym – zaskakująco męczył się w Smykówku, pokonując jednak tamtejszą Iskrę (oba zespołu noszą tę samą nazwę) 2:1.

W ostatniej kolejce Constract zagra u siebie z Orłem Ulnowo. Zapraszamy kibiców na to spotkanie, które rozpocznie się 19 czerwca o godzinie 14:00. Równolegle Orzeł Janowiec Kościelny zagra z Zamkiem Kurzętnik, a Iskra Narzym z Jordanem Kazanice. Remis zapewni Konstruktorom grę w barażach. W przypadku porażki Constract będzie musiał z drżeniem patrzeć na co zrobią Orły z Janowca. Jeśli Konstruktorzy wygrają, będą kibicować derbowemu rywalowi – Jordanowi Kazanice. Jeśli ten urwie punkty Iskrze Narzym, Constract bezpośrednio awansuje do Klasy Okręgowej. Jeśli ta sztuka się Jordanowi nie uda, Konstruktorzy zagrają w barażach.

W przypadku przegranej KS Constract:

  • tracimy szanse na awans bezpośredni
  • awansujemy do baraży tylko w przypadku remisu lub porażki Orła Janowiec Kościelny

W przypadku remisu KS Constract:

  • zapewniamy sobie udział w barażach
  • w przypadku porażki Iskry Narzym awansujemy bezpośrednio do Ligi Okręgowej

W przypadku wygranej KS Constract:

  • zapewniamy sobie udział w barażach
  • W przypadku remisu lub porażki Iskry Narzym awansujemy bezpośrednio do Ligi Okręgowej

Spójrzmy więc jeszcze na potencjalnego rywala barażowego. Ostatnia kolejka wyklarowała sytuację również ligę wyżej. Warmia Olsztyn rozbiła Radomniaka Radomno i zapewniła sobie utrzymanie. To oznacza, że ewentualnym barażowym rywalem Constractu będzie Grunwald Gierzwałd lub Kormoran Zwierzewo. O tym, który to będzie zespół, zadecyduje losowanie. Pierwszy mecz barażowy rozegramy na wyjeździe, a decydujący rewanż odbędzie się na stadionie w Grabowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *