Puchar Polski: Awans seniorów, nasza młodzież o krok od sprawienia sensacji!

Zakończyła się rywalizacja w 1/32 Pucharu Polski w futsalu. Do kolejne rundy awansowała seniorska drużyna KS Constract Lubawa. Zespół rezerw złożony z nastoletnich wychowanków akademii KS Constract odpadł, choć był blisko wyeliminowania ekstraklasowego Widzewa Łódź. Z Pucharem Polski pożegnał się także trzeci reprezentant województwa – drużyna Zalanych Kętrzyn.

Mimo słabego początku i szybko straconego gola, Constract Lubawa pewnie pokonał II-ligową Wenecję Pułtusk. Już do przerwy zespół Constractu wysoko prowadził, a w drugiej połowie uzyskał w pewnym momencie prowadzenie 6:1. Wtedy w grę wkradło się mnóstwo nonszalancji i prostych błędów, choć nie było niebezpieczeństwa utraty kontroli na meczem. Zawody w Pułtusku skończyły się wygraną Konstruktorów 5:9.

Znakomite zawody rozegrali nastoletni zawodnicy grający pod szyldem Constract II Lubawa. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubawie czterokrotnie prowadzili z Ekstraklasowym Widzewem Łódź. Łodzianie jednak na każde trafienie potrafili skutecznie odpowiedzieć. Do przerwy mieliśmy wynik 4:4. W drugiej części spotkania Widzew po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, które później zdołał jeszcze powiększyć. Przy wyniku 4:6 Constract ryzykował grą bez bramkarza. Podopieczni Dawida Mederskiego strzelili gola kontaktowego, ale zabrakło czasu na wbicie zmęczonym Widzewiakom szóstej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:6. Do 1/16 finału awansował Widzew, ale publiczność w Lubawie brawami na stojąco dziękowała za postawę na boisku młodym Konstruktorom.

Trzeci reprezentant województwa, zespół Zalanych Kętrzyn, przegrał u siebie z Bonito Helios Białystok 2:5 i pożegnał się z rozgrywkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *