Przełamana zła passa! Constract po raz pierwszy wygrał na Clearexie!

Constract Lubawa pewnie pokonał w wyjazdowym meczu drużynę Clearexu Chorzów 9:2. Była to pierwszy wygrana Konstruktorów w Chorzowie!

Constract rozpoczął spotkanie znakomicie i już po dwóch minutach prowadził 3:0! Gole dla Konstruktorów zdobyli Tomasz Kriezel, Jakub Raszkowski i Maciej Jankowski. Od tego momentu Constract mógł spokojnie kontrolować sytuację na parkiecie. W 9. minucie drugą swoją bramkę tego dnia strzelił Jankowski. Przed przerwą gospodarze odpowiedzieli golem Mariusza Segeta, ale chwilę później dość nieszczęśliwie piłkę do własnej bramki wpakował Robert Rotuski i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:5.

Drugą połowę nieźle zaczęła drużyna z Chorzowa, ale to Konstruktorzy po raz kolejny trafili do siatki. Tym razem autorem gola był Pedrinho. Chorzowianie w kolejnej akcji dobrze wykonali rzut rożny, dzięki czemu ich wynik bramkowy podreperował Sebastian Brocki. Końcówka meczu to jednak dalszy koncert lubawian, którzy zdobywali gole numer 7, 8 i 9. Autorami trzech ostatnich trafień w tym meczu byli Chano, Adriano i Pedrinho.

Tym samym pierwsza wygrana Constractu Lubawa na hali w Chorzowie stała się faktem. Konstruktorzy są wiceliderem FOGO Futsal Ekstraklasy ze stratą dwóch punktów do liderującego Rekordu Bielsko-Biała.