Przegrana na koniec rundy – ale „zimujemy” na pozycji lidera

Constract Lubawa niespodziewanie przegrał w ostatnim meczu domowym z Polonią Pasłęk. Mimo porażki Konstruktorzy – dzięki bezpośredniej wygranej z Iskrą Narzym – spędzą zimę na pozycji lidera.

Polonia na prowadzenie wyszła już po 12. minutach gry. Bramkę głową strzelił Wiktor Perlejewski. Constract starał się budować atak pozycyjny, ale goście także mieli swój pomysł na grę. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy po akcji na lewym skrzydle wyłożoną przed pole karne piłkę doskonale uderzył Paweł Kamiński, dając Polonii dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie Constract dążył do odrobienia strat, jednak gola kontaktowego udało się strzelić dopiero w 86. minucie. Jego autorem był Nikodem Sobolewski. Constract spieszył się, aby doprowadzić do remisu, co jednak skończyło się błędem w wyprowadzeniu piłki i trzecią bramką dla gości. Ostatni mecz trawiastego Constractu w tym roku zakończył się wynikiem 1:3.

Constract jest liderem Ligi Okręgowej na półmetku rozgrywek, mając tyle samo punktów co Unia Narzym, z którą Konstruktorzy wygrali pojedynek bezpośredni.

Rozgrywki Ligi Okręgowej wrócą w weekend 11-12 marca. Rywalem Constractu będzie Kormoran Zwierzewo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *