Przed meczem z AZS UW – wywiad z Dawidem Grubalskim

Przed nami kolejne futsalowe emocje w Lubawie! W kolejce numer 31 czeka nas starcie dwóch zespołów, które wiedzą o co walczą – Constract chce obronić tytuł Wicemistrzów Polski, AZS UW Wilanów Warszawa nerwowo patrzy w dół tabeli, ponieważ walczy o utrzymanie na najwyższym szczeblu ligowym.

Kiedy będziemy przystępować do rywalizacji w Warszawie, znany będzie już wynik meczu w Opolu, gdzie goniący warszawian zespół z Brzegu powalczy o wyjście ze strefy spadkowej. Tamto starcie rozpocznie się o godzinie 12:00, a rywalizacja w Lubawie o 16:00.

Zawodnicy z Lubawy wiedzą już, że w tej kolejce ich bezpośredni rywal w walce o srebro – Piast Gliwice – dopisze kolejne trzy punkty. Na tę kolejkę przewidziany był mecz gliwiczan z wycofaną ekipą ze Zduńskiej Woli, więc zespołowi ze Śląska zostanie przyznany walkower. Ale… i tu jest naprawdę ciekawie! Otóż Gliwiczanie rozegrają w niedzielę zaległy mecz 27.kolejki z LSSS Team Lębork, który… dzień wcześniej zagra mecz 31.kolejki w Chorzowie z Clearexem.

A zatem po weekendzie Piast i Constract będą miały równą liczbę rozegranych spotkań. To jeszcze bardziej podnosi ciśnienie przed meczem KS Cosntract Lubawa – AZS UW Wilanów Warszawa.

Przeczytajcie, co powiedział przed meczem trener Dawid Grubalski:

Trenerze, jakie nastroje są w zespole Constractu? Do meczu przystępujecie po pięknej wygranej z Rekordem i po kolejnej, długiej przerwie w ligowych startach.

Zwycięstwo z Rekordem było naszym małym sukcesem po przegraniu walki o mistrzostwo. Ten mecz był nam potrzebny i morale na pewno poszły w górę. Po meczu zawodnicy dostali kilka dni wolnego, a od poniedziałku bardzo ciężko trenujemy przygotowując się pod kolejny mecz.

Jakie są mocne strony zespołu z Warszawy?

Mocne strony zespołu z Warszawy to wyprowadzanie szybkich ataków, gra w obronie z ogromną ofiarnością oraz młodość, która przekuwa się w ambitną walkę o każdą piłkę.

Czy Piast może sobie w ciemno dopisać kolejne trzy punkty, skoro ich rywale wyjdą na parkiet dzień po meczu ligowym w Chorzowie?

Myślę, że nie. Znam zespół z Lęborka od lat, nie raz na własnej skórze przekonaliśmy się, jaki to nieobliczalny i charakterny zespół.  W tej lidze nie ma dopisywania punktów. Przy odrobinie dekoncentracji każdy może wygrać z każdym.

Spotkanie KS CONSTRACT LUBAWA – AZS UW WILANÓW WARSZAWA w sobotę 8 maja o godzinie 16:00. Transmisja w TVCOM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *