Podsumowanie tournée sparingowego w Pradze

Drużyna Constractu wróciła już z Czech, gdzie w ciągu tygodnia rozegrała cztery niezwykle wartościowe sparingi.

W pierwszych dwóch meczach rywalem była Slavia Praga i jak już pisaliśmy mecze zakończyły się odmiennymi wynikami. Pierwsze spotkanie wygrał Constract 2:1. Dzień później prażanie wygrali 6:0. W tym meczu jednak długi czas nasza drużyna grała bez bramkarza, aby ćwiczyć grę w przewadze. Mówił o tym przed wyjazdem trener Grubalski: „Nasza gra w przewadze nie wyglądała dobrze, to prawda. Bierze się to z tego, że rzadko kiedy mamy okazję grać w ten sposób. Ćwiczymy to oczywiście na treningach, ale w meczach ligowych rzadko się zdarzało, że goniliśmy wynik. Na pewno jest to element, nad którym musimy pracować”.

Kolejne dwa mecze to zremisowane sparingi z drużyną Svarog Teplice (2:2) i wspaniały dreszczowiec ze Spartą Praga, gdzie Konstruktorzy dogonili wynik i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:4.

Na obozie obecny był Marlus Francisco Sokolowski, który dbał o formę fizyczną zawodników. Mają oni nadal wysokie obciążenia, co naturalnie przekłada się na występy w meczach sparingowych. W spotkaniach zagrali wszyscy zawodnicy, oprócz Mateusza Madziąga. Do dyspozycji trenera był również Tiago Casagrande Otaram, który przed wyjazdem nabawił się drobnego urazu.

Teraz zespół czeka prezentacja zespołu, która już w poniedziałek, 30 sierpnia o 18:00 w hali OSiR. Bezpośrednio po niej drużyna rozegra sparing z LSSS Team Lębork.

Dodajmy na koniec, że wyjazd do Czech był możliwy dzięki wsparciu ze strony Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a podczas wyjazdu promowaliśmy w Czechach nasz piękny region. Dziękujemy za współpracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *