Po derbach bliżej awansu: KSC 2:0 Jordan Kazanice

Niezbyt udana runda jesienna sprawiła, że trawiaści Konstruktorzy muszą oglądać się na innych. W tej kolejce punkty stracił Orzeł Janowiec Kościelny, remisując z MKS-em Działdowo. W ten sposób Constract – który wygrał derbowy mecz z Jordanem – ma lepszą sytuację w walce o awans!

Do przerwy Konstruktorzy bezbramkowo remisowali z derbowym rywalem, przez co temperatura rywalizacji rosła z każdą minutą. Przełamanie nastąpiło po dwudziestu minutach gry w drugiej połowie, kiedy to do siatki rywali trafił Alan Klimek. Constract starał się kontrolować grę, co zaowocowało ustaleniem wyniku na 2:0 w 86. minucie. Gola dla gospodarzy zdobył Szymon Licznerski.

W tabeli Constract odskoczył na dystans dwóch punktów od Orła Janowiec Kościelny (w przypadku równej liczby punktów wyżej będzie Constract), co stawia go w dobrej sytuacji w walce o baraże. Drugi zespół w tabeli zagra o awans z drużyną Klasy Okręgowej grupy drugiej – będzie to ktoś z trójki: Grunwald Gierzwałd, Kormoran Zwierzewo, Warmia Olsztyn. Liderem naszej ligi jest Iskra Narzym z jednym punktem przewagi nad Konstruktorami (w przypadku równej liczby punktów także i tutaj wyżej byłby Constract). Iskra Narzym ma do rozegrania mecze ze swoją imienniczką ze Smykówka oraz z Jordanem Kazanice. Przed Constractem wyjazdowy mecz z LZS Frednowy (niedziela, 12 czerwca, godzina 14:00) oraz domowe starcie z Orłem Ulnowo.