#MłodyWtorek – Młodzik ponownie Mistrzem! (14.06.2022)

Bardzo udany tydzień mają za sobą zawodnicy naszej akademii. W cyklu #MłodyWtorek przedstawiamy to, co przyniósł ostatni tydzień. Najważniejszym skalpem tego czasu jest kolejna wygrana w Ekstraklasie Młodzika. Zaczynamy jednak tradycyjnie od najstarszych.

JUNIORZY w tym tygodniu wyszli na murawę dwukrotnie. Najpierw, w środę, rozegrali zaległe spotkanie z Polonią Pasłęk. A że ten dzień lubił wynik 6:1… takim samym rezultatem zakończyło się nasze spotkanie. Jednak to nasi Juniorzy wcielili się w Belgów i zgarnęli kolejne 3 punkty. Dobrą passę podtrzymali w weekend, wygrywając 4:1 z Błękitnymi Orneta. Konstruktorzy są liderem I ligi Juniora (to najwyższa klasa rozgrywkowa w tej kategorii wiekowej w naszym województwie).

TRAMPKARZE – czyli de facto nasza grupa Młodzik oddelegowana do rywalizacji ze starszymi kolegami – dała kolejny popis w I lidze. Zawodnicy KSC pokonali drugi zespół w ligowej tabeli Wkrę Działdowo… 18:2. Tym samym zakończyły się rozgrywki. Constract zajął – z kompletem zwycięstw i zaledwie trzema straconymi bramkami – pierwsze miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy Trampkarza.

MŁODZIK zdobył tytuł mistrzowski w Ekstraklasie. W ostatniej ligowej kolejce nasi zawodnicy pokonali pewnie Jezioraka Iława w wyjazdowym spotkaniu 3:0. Ekstraklasa D1 podzielona jest na dwie grupy – nieoficjalnie można je nazwać wschodnią i zachodnią.

Dobry finisz zaliczyli młodsi zawodnicy tej grupy, którzy w rozgrywkach I ligi Młodzika D2 pokonali w ostatniej kolejce Sokoła Ostródy 3:0. Po dość niemrawym początku Konstruktorom udało się ukończyć te rozgrywki na drugim miejscu. Warto ten wynik docenić biorąc pod uwagę fakt, że do tej ligi nasza akademia wystawiła zawodników grupy ORLIK, którzy podjęli rywalizację ze starszymi kolegami.

Trenerzy naszych grup – Marcin Goniszewski i Robert Kaczyński – podsumowali ten sezon w następujący sposób: Przed nami czas odpoczynku po bardzo intensywnym sezonie, w którym zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Chłopcy po raz kolejny pokazali duży potencjał, który w nich tkwi. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przed nami jeszcze dużo pracy. Musimy się przygotować optymalnie do nadchodzącego sezonu, który będzie bardzo wymagający. Dziękujemy chłopakom za cały trud i profesjonalne podejście do treningów. Realizujemy cel, który sobie założyliśmy 7 lat temu i systematycznie podnosimy sobie poprzeczkę.

W grupach niepunktowanych odbyły się turnieje ligowe WMZPN. Grupa ORLIK podzielona na dwa zespoły rywalizowała w Lubawie. Rywalami byli gracze ze szkółek: AP Ostróda, Poncio Lidzbark (dwie drużyny) i Młode Lwy Mszanowo.

ŻACY I SKRZACI także rywalizowali w ramach rozgrywek ligowych. Obie grupy pokazały się z dobrej strony – odpowiednio w Iławie i w Nowym Mieście Lubawskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *