#MłodyWtorek 31.05.2022 – Puchar Tymbarka dla nas!

Kalendarze ligowe poukładały się tak, że ostatni weekend obfitował w mniej meczów mistrzowskich, niż to jest zazwyczaj. Zapraszamy na cykl #MłodyWtorek, gdzie podsumowujemy to, co wydarzyło się w Szkółce w minionym tygodniu!

JUNIORZY pewnie idą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem pokonali Sokół Ostróda aż 7:0 i umocnili się na pozycji lidera w I lidze (najwyższy szczebel w tej kategorii wiekowej).

TRAMKARZE – a przypomnijmy, że na tym poziomie grają nasi starsi Młodzicy – w ostatniej kolejce pauzowali. Mimo tego nadal pewnie prowadzą, dzięki temu, że wcześniej zaliczyli na poziomie I ligi komplet zwycięstw.

W kategorii MŁODZIK grupa D2 grająca w I lidze wygrała na wyjeździe z drugim zespołem Sokoła Ostróda 2:1. Sensację w tej kolejce sprawił pierwszy ostródzki zespół, który rozbił Jezioraka Iława. Dzięki temu małemu zamieszaniu w tabeli, rozgrywki będą ciekawsze! Grupa D1, która występuje w Ekstraklasie, niestety przegrała wyjazdowy mecz z Olimpią Elbląg 0:1. Elblążanie w tym momencie przeskoczyli w tabeli młodych Konstruktorów o jedno oczko, ale to z racji wcześniejszego rozegrania meczu 9. kolejki. Więc już w sobotę Młodzik może być ponownie liderem Ekstraklasy.

W kategoriach wiekowych, których rozgrywki nie są punktowane mieliśmy turniej ligowy grupy ORLIK, który rozegrany został w Ostródzie. Rywalami lubawian były zespoły: AP Ostróda, Poncio Lidzbark Welski I, Poncio Lidzbark Welski II oraz Młode Lwy Mszanowo.

ŻACY zagrali w niezwykle popularnym turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka. To słynny turniej, który dla starszych grup kończy się fazą finałową na Stadionie Narodowym przed finałem seniorskiego Pucharu Polski. Dla młodszych grup wiekowych ostatnim akcentem jest finał wojewódzki. I właśnie tam zagrali nasi ŻACY. W kategorii do lat 8. zdominowali rozgrywki i zgarnęli Puchar oraz złote medale. Swój triumf mogli fetować podczas przerwy między pierwszą a drugą połową meczu STATSCORE Futsal Ekstraklasy pomiędzy Constractem Lubawa a Piastem Gliwice.

Grupa SKRZAT rozegrała sparing halowy z AP Ostróda. Postępy naszych najmłodszych zawodników są coraz bardziej widoczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *