#MłodyWtorek – 15.06.2021 – weekend na minus, sezon na plus

Chyba nie było dotąd tak mocnego obudowania medialnego meczu naszej młodzieży, jak to miało miejsce w przypadku starcia w Juniorów Młodszych w Elblągu. Sezon młodzieżowy dobiega końca. Mimo nienajlepszego ostatniego weekendu, wszystkie nasze zespoły skończą sezon z medalami!

Najważniejszy i najbardziej prestiżowy mecz tego weekendu, to starcie Juniorów Młodszych w Elblągu, którzy przed ostatnią kolejką mieli 3 punkty przewagi nad Olimpią i potrzebowali minimum jednego oczka, aby zostać mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego i reprezentować ten region w barażach o Centralną Ligę Juniorów. Mecz w Elblągu został jednak zasłużenie wygrany przez Olimpię w bolesnym rozmiarze 5:0. Była to jednak wspaniała promocja młodzieżowego futbolu – trybuna kryta była pełna kibiców, spotkanie rozegrano o 20:45, przy sztucznym oświetleniu, na głównej płycie stadiony przy Agrykoli w Elblągu. Obszerne fragmenty meczu i gole publikowaliśmy na klubowym twitterze. Na koncie FB Szkółki Piłkarskiej KS Constract pojawiły się również materiały live – relacje oraz pomeczowy wywiad z trenerem.

Trampkarze przegrali z Żuri Olsztyn 3:1 i stracili szansę na złoto. Realny jest srebrny medal, ale do tego konieczna jest wygrana z Olimpią Elbląg na wyjeździe. Każdy inny rezultat daje nam brąz. Zespół Żuri Olsztyn zapewnił sobie tytuł mistrzowski.

Nasze nastroje osłodziła grupa Młodzik. Na poziomie I ligi rozbili Wkrę Działowo 8:0! Już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce i udział w rozgrywkach Ekstraklasy w przyszłym sezonie. Ich koledzy z tej samej grupy walczący już w najwyższej klasie rozgrywkowej, pokonali Mały Jeziorak 2:0. Przed ostatnią kolejką wiadomo, że kolory medali rozstrzygną się między naszym zespołem, Olimpią Elbląg i ekipą Naki Olsztyn. W ostatniej kolejce Naki u siebie podejmą Olimpię, Constract zagra w Lubawie z ostródzkim Sokołem. Wyniki tych dwóch spotkań zdecydują o końcowym układzie tabeli. W tej chwili prowadzi Olimpia z punktem przewagi nad KSC i trzema punktami nad zespołem Naki Olsztyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *