#MłodyWtorek – 08.06.2021 – Wspaniały weekend młodego Constractu!

Jak co wtorek – drugi raz dopiero, ale to docelowo przecież stały cykl – informujemy Was o tym, jak grała nasza młodzież w minionym tygodniu. I znowu mamy się czym pochwalić! Chłopcy pozostawiają w pokonanym polu Stomil Olsztyn w dwóch rocznikach i grają o naprawdę wielki wynik tej wiosny!

Zaczynamy jednak od najmłodszych. W środę, tuż przed długim weekendem, na boiska wybiegli zawodnicy z grupy Skrzat. Tradycyjnie w tym wieku nie gra się na wynik – dzieci mają za zadanie uczyć się podstaw gry, a przede wszystkim czerpać z tego wielką frajdę i grupa zdecydowanie zrealizowała ten cel! Starsze dzieci grały w Brodnicy z akademią tamtejszej Sparty. Starsze Skrzaty pojechały do Iławy, gdzie boiskowymi przeciwnikami były zespoły Małego Jezioraka oraz Golmanii Działdowo.

Orlik podzielony na dwie grupy pojechał na dwa różne turnieje. Rocznik 2010 wyjechał do Olsztynka, gdzie odnotował komplet zwycięstw w meczach z Olimpią Olsztynek (pierwszy i drugi zespół), UPKS Puncio Lidzbark Welski oraz SAP Goalmanią Działdowo. Rocznik 2011 w Iławie odnotował dwa zwycięstwa, remis i porażkę. Przeciwnikami byli UKS Mały Jeziorak Iława, KKS Warmia Olsztyn, UKS Stomilek Olsztyn, GKS Stawiguda.

Grupa Młodzik to także dwa zespoły. Już teraz – dwa ekstraklasowe! Stało się tak po remisie rocznika 2009/2010 w Nowym Mieście Lubawskim z tamtejszą Drwęcą. Choć rozgrywki trwają, Constract ma już zapewnioną pierwszą lokatę i awans na najwyższy wojewódzki szczebel rozgrywek w swoim roczniku. W Ekstraklasie zespół KSC wygrał na wyjeździe z ITS Jeziorak Iława 4:0 i zajmuje obecnie drugą lokatę, z jednym oczkiem straty do Olimpii Elbląg.

Trampkarze rozpoczęli rywalizację w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy od fenomenalnego wyniku! Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozbili Stomil Olsztyn 4:0! Wobec remisu 3:3 w meczu Żuri – Olimpia, mamy obecnie 2 punkty straty do Elblążan i 3 punkty straty do lidera, którym jest Żuri Olsztyn. Przed Trampkarzami dwa mecze z tymi właśnie zespołami, które zadecydują o układzie miejsc na podium.

Walczący o awans do CLJ zespół Juniora Młodszego także rozegrał wspaniały mecz, także ze Stomilem Olsztyn, z tym że na wyjeździe. Wygrana 2:0 umocniła nasz zespół na pierwszym miejscu w Ekstraklasie.

Uwaga… na koniec prawdziwa bomba… o losach końcowego zwycięstwa w Ekstraklasie i awansie do baraży o CLJ zdecyduje mecz wyjazdowy z Olimpią Elbląg, który zostanie rozegrany… NA GŁÓWNEJ PŁYCIE STADIONU W ELBLĄGU PRZY SZTUCZNYM OŚWIETLENIU – niedziela, 13 czerwca, godzina 20:45!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *