Mamy brąz!

Constract Lubawa pokonał w meczu 28. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg 8:2 i tym samym zapewnił sobie brązowe medale w sezonie 21/22. W lidze pozostają już tylko dwie niewiadome.

Constract fatalnie wszedł w ten mecz. Jan Rojek wyprowadził brzeżan na prowadzenie w 4. minucie spotkania. W tej pierwszej fazie goście stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Trener Dawid Grubalski szybko poprosił o czas. „Bura” od trenera podziałała i po chwili oglądaliśmy już odmieniony zespół. Po golach Tomasza Kriezela, Pedrinho, Pawła Ossowskiego, Ixemada Cabrery i Luana Konstruktorzy prowadzili do przerwy 5:1. Druga część meczu toczyła się w dość sennym tempie – goście byli pewni utrzymania wobec porażki LSSS Team Lębork, Constract widział, że rywal nie zdoła odrobić tego dnia strat. Konstruktorom udało się trzykrotnie podwyższyć prowadzenie. Dublety skompletowali Pedrinho, Luan i Ossowski. Goście na 11 sekund przed końcem ustalili wynik trafieniem Przemysława Matejki.

Konstruktorzy wygrali 8:2 i zapewnili sobie brązowe medali. W tym sezonie pozostają dwa pytania – znamy brązowego medalistę i dwóch spadkowiczów, czyli Górnika Polkowice i AZS UG Gdańsk. Trzecim spadkowiczem będzie LSSS Team Lębork lub MOKS Słoneczny Stok Białystok (zespół z Pomorza traci do rywala 4 punkty). Pewny utrzymania jest Clearex Chorzów (6 punktów przewagi nad LSSS Team Lębork i lepszy bilans spotkań bezpośrednich z LSSS oraz z MOKS-em).

Mistrzem Polski zostanie Piast Gliwice lub Rekord Bielsko-Biała. Oba zespoły zagrają ze sobą w najbliższej kolejce. Obecnie Piast ma 2 punkty przewagi nad Rekordem. Wygrana zapewni gliwiczanom tytuł mistrzowski. Remis lub wygrana Rekordu oznaczać będzie, że o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, w której Rekord zagra u siebie z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok, a Piast na wyjeździe z Constractem Lubawa.

Tak więc podczas ostatniego meczu w Lubawie (29 maja, 18:00) będziemy mieli ceremonię medalową dwóch zespołów. Konstruktorzy otrzymają wówczas brązowe medale, a gliwiczanie złote lub srebrne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *