MAJOWE PREZENTACJE: Żak

#MajowePrezentacje zbliżają się do końca! Dziś prezentacja drużyny Żak! A po więcej informacji bądź w sprawie nawiązania współpracy – już tradycyjnie w tej serii artykułów – odsyłamy do zakładek SZKÓŁKA oraz KLUB -> OSOBY FUNKCYJNE.

ROCZNIKI: Są to zawodnicy z roczników 2012 i 2013.

ROZGRYWKI: Drużyna gra w rozgrywkach WMZPN w grupach F1 Zielona i F2 Zielona.

TRENERZY: Mariusz Lipowski (UEFA B, PZPN Futsal C) i Szymon Jaworski (UEFA C).

CIEKAWOSTKI: Grupa liczy 24 chłopców i dwie dziewczynki. W rozgrywkach jest podzielona na trzy zgłoszone zespoły.

KILKA SŁÓW TRENERA MARIUSZA LIPOWSKIEGO: Głównym naszym założeniem jest nauczanie techniki indywidualnej z piłką i bez piłki, rozwijanie zdolności motorycznych, zachęcenie do systematycznego uczestnictwa w zajęciach i wypracowania pozytywnego nastawienia do gry w piłkę nożną. Stosując formy gier i zabaw mamy na celu systematyczne wprowadzanie młodych piłkarzy w tajniki piłki nożnej i przyszłego treningu specjalistycznego. Zajęcia w naszej grupie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji piłkarskiej czy techniki, ale przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak presji na wynik i dobra zabawa. Staramy się kształtować charaktery młodych zawodników i umiejętności współpracy w grupie oraz szanowania przeciwników, wszystkich kolegów i trenerów.

Poza rozgrywkami ligowymi planujemy rozegrać szereg sparingów i meczów towarzyskich , które stanowią dla nas najważniejszy etap podnoszenia umiejętności czysto piłkarskich oraz indywidualnych, grupowych jak i zespołowych działań techniczno-taktycznych. Dużą uwagę poświecimy na podania i przyjęcia oraz udoskonaleniu gry 1×1, a także skupimy się na małych grach – zarówno w przewadze, jak i równowadze.

Cieszymy się bardzo, że nasi podopieczni wykazują ogromną chęć i zaangażowanie w podnoszeniu swoich umiejętności, przez co stworzył się naprawdę fajny i zgrany zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *