Lubawski czołg przejechał się po Armii Duarte

Hit kolejki? Mecz prawdy? Dużo wzniosłych haseł padało przed ostatnim meczem w tym roku. Wszystkie przewidywania wzięły w łeb, bo Constract rozbił wicelidera Ekstraklasy aż 6:1!

Piast, który dotąd w swojej hali w tym sezonie jeszcze nie przegrał, w pierwszej połowie był w stanie wymieniać ciosy z lubawianami. Ci drudzy byli jednak skuteczniejsi. Wspaniale w bramce spisywał się Grzegorz Okuniewski, a ofesnywne poczynania na bramki przekuli Pedrinho i Raszkowski.

Druga połowa to już zupełna dominacja zespołu z Lubawy, który wykorzystywał nadarzające się okazje – Tomasz Kriezel zdobył gola przy grze w przewadze (po czerwonej kartce dla gospodarzy), następnie Luan dwukrotnie wykorzystał pustą bramkę przeciwnika (gdy goście wprowadzili lotnego bramkarza). Wreszcie ta sama sztuka udała się… bramkarzowi Konstruktorów. Skutecznie interweniując, Okuniewski złapał piłkę w dłonie i wykopem przez cały plac gry trafił do siatki. W końcówce honorowego gola dla gości strzelił Sebastian Szadurski.

W spotkaniu zadebiutował na poziomie Ekstraklasy Szymon Licznerski (KS Constract Lubawa, 16 lat!).

Dobrze, że to już koniec rundy, bo aż trzech Konstruktorów kończyło mecz z urazami – Pedrinho z kontuzją nosa, Sendlewski i Raszkowski z kontuzjami nóg. Wszyscy ci zawodnicy powinni być jednak w pełni gotowi na okres przygotowawczy.

Constract kończy rok 2021 z dorobkiem 35 punktów. Do wicelidera traci jedno oczka, a do lidera 5. Constract ma drugi najlepszy atak (81 bramek strzelonych) i drugą najlepszą obronę (39 bramek straconych). Zawodnicy KSC są również na czele klasyfikacji indywidualnych.

Teraz czas na Mistrzostwa Europy 2022, które już na przełomie stycznia i lutego w Holandii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *