Kacper Sendlewski nowym nabytkiem KS Constract – wywiad z zawodnikiem!

Kolejny transfer lubawskiej drużyny staje się faktem! Umowę z klubem podpisał Kacper Sendlewski – kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski.

Kacper jest graczem pochodzącym z regionu, uniwersalnym jeśli chodzi o boiskowe pozycje. Przez ostatnie lata związany był z Polonią Warszawa, łącząc szkolenie w zakresie piłki nożnej trawiastej z futsalem. Teraz podpisał długi kontrakt z KSC, wiążąc się z halową wersją futbolu.

Bez wątpienia jest to transfer hitowy. Chwilę po pojawieniu się informacji już pojawiły się sugestie, że może to być wiodący gracz Futsal Ekstraklasy. Przeczytajcie co powiedział w pierwszym wywiadzie dla naszego klubowego portalu:

Ten wywiad można zacząć słowami: „Witaj w domu”. Jakie emocje Ci towarzyszą, gdy wracasz w swoje strony? Jakaś presja czy bardziej ekscytacja?

Kacper Sendlewski: Dzień dobry, tak to fakt. Po 2,5 roku przebywania poza terenem Lubawy wracam w rodzinne strony. Jedyne emocje jakie mogą mi teraz towarzyszą to właśnie ekscytacja, że mogę zacząć kolejny nowy etap w moim życiu i stawiać czoła nowym wyzwaniom i celom, które sobie postawiłem.

Długi kontrakt z Constractem Lubawa oznacza chyba, że koniec z mieszaniem dyscyplin i ostatecznie stawiasz na futsal. Skąd taka decyzja?

Kacper Sendlewski: Tak, dokładnie, piłka nożna trawiasta na jakiś czas przestaje odgrywać pierwszoplanową rolę w moim życiu. Przychodzi bowiem w życiu człowieka taki czas, w którym potrzebne są zmiany, wiec była to idealna okazja, żeby spróbować sił w innej dyscyplinie. Sama decyzja o przerzuceniu się na futsal nie była łatwa, ale ostatecznie po rozmowach z rodzicami i z klubem stwierdziłem, ze najłatwiej będzie połączyć mi uprawianie futsalu w KSC ze studiami w Gdańsku.

Jesteś bardzo uniwersalnym graczem, mogącym grać na każdej pozycji oprócz bramki. Gdzie czujesz się najlepiej?

Kacper Sendlewski: Myślę, że pozycje na boisku w futsalu są w większości przypadków tylko umowne. Często sytuacja boiskowa decyduje o tym, na jakiej pozycji aktualnie znajduje się dany zawodnik i musi sobie na każdej z nich dobrze poradzić. Ja osobiście najlepiej czuję się na lewym skrzydle, tak jak miałem okazje grać w Reprezentacji Polski do lat 19, aczkolwiek nie mam problemu z graniem na innych pozycjach.

Jesteś kapitanem młodzieżowej reprezentacji Polski. Wydaje się oczywiste, że Twoim celem jest reprezentacja seniorska. A masz oprócz tego jeszcze jakieś szczególne marzenia związane z nowym etapem sportowej kariery?

Kacper Sendlewski: Dokładnie, miałem przyjemność występować z opaską kapitana na ramieniu podczas mojego pierwszego turnieju w drużynie U-19. To dla mnie wielkie wyróżnienie i niesamowite uczucie, które towarzyszy mi od pierwszego meczu z orzełkiem na piersi. Jeszcze kilka miesięcy temu grając w Mistrzostwach Polski do lat 19 jako zawodnik Constractu myślałem, że jest to krótki epizod futsalowy w mojej przygodzie z piłką. Po kilku miesiącach pierwsze powołanie do kadry, opaska kapitana, no i teraz Constract… Uważam, że w miejscu, w którym się znajduję, warto stawiać sobie  realne cele i mocno w nie wierzyć. Wiem, ze Constract to idealny klub do rozwoju, i wierzę, że doprowadzi mnie w przyszłości do ligi hiszpańskiej oraz do seniorskiej Reprezentacji Polski w futsalu. Na tę chwilę to największe futsalowe marzenia, które chciałbym spełnić.

No to raz jeszcze – witaj w domu!

Kacper Sendlewski: Jeszcze raz dziękuję wszystkim członkom klubu, jak i kibicom, za miłe przyjęcie w klubie. Do zobaczenia na parkietach Futsal Ekstraklasy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *