Ixemad Gonzalez Cabrera w KS Constract!

Ixemad Jose Gonzalez Cabrera został nowym zawodnikiem Constractu Lubawa! Zawodnik, który w zeszłym sezonie był wiodącą postacią brązowych medalistów – Piasta Gliwice – związał się z drużyną Konstruktorów półrocznym kontraktem.

Hiszpan Ixemad Jose Gonzalez Cabrera to postać doskonale znana polskim kibicom futsalu. Do polskiej ligi trafił w sezonie 2019/2020, gdy dołączył do ekipy Arcana Orzeł Jelcz-Laskowice. Dobre występy zaowocowały transferem do Piasta Gliwice. Hiszpański rozgrywający był jedną z tych wiodących postaci, które poprowadziły gliwiczan do trzeciego miejsca w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. W tamtym sezonie zdobył dla „Piastunków” 16 bramek i zaliczył 9 asyst (z czego 13 trafień i 8 asyst w rozgrywkach ligowych).

Rundę jesienną Ixemad spędził we włoskiej Serie B w drużynie Diaz Bisceglie, jednak zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z klubem. Teraz dołącza do drużyny Konstruktorów, w której będzie występował z numerem 11.

Oto co powiedział nam zawodnik po przyjeździe do Lubawy:

Witaj w Lubawie, Ixemad! Dlaczego zdecydowałeś się na przyjazd tutaj?

IXEMAD JOSE GONZALEZ CABRERA: Cześć! Przyjechałem, ponieważ mój agent przedstawił mi tę propozycję i długo się nie zastanawiałem. Dla mojej teraźniejszości i przyszłości wybrałem najlepszą opcję!

Występowałeś w Polsce w przez dwa sezony. Jak zapamiętałeś mecze, które rozgrywałeś w Lubawie?

IXEMAD JOSE GONZALEZ CABRERA: Pamiętaj wszystkie mecze, które tutaj rozegrałem. Zawsze były trudne. Z Acaną tutaj remisowaliśmy, a z Piastem w ostatniej sekundzie straciliśmy prowadzenie. Zdaję sobie sprawę z tego, że hala w Lubawie to nie jest łatwe miejsce dla przyjezdnych.

Z jakimi celami wchodzisz do zespołu?

IXEMAD JOSE GONZALEZ CABRERA: Mój plan na sezon zawsze będzie taki, jaki ma klub. Przyjechałem tu z jednym, wielkim uśmiechem! Jak zawsze będę starał się pomóc mojej drużynie i mam nadzieję, że osiągniemy stawiane cele.

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *