HIT SEZONU! – przedmeczowa rozmowa z Tomaszem Luteckim

Gotowi?! Czas na mecz sezonu, który być może rozstrzygnie ostatecznie losy srebrnego medalu. Piast Gliwice podejmie u siebie wicelidera – Klub Sportowy Constract Lubawa. Różnica między zespołami na dwie kolejki przed końcem wynosi 5 punktów. To oznacza, że remis lub wygrana Constractu zapewni zespołowi Dawida Grubalskiego drugi z rzędu tytuł wicemistrzowski!

Spotkanie będzie oczywiście transmitowane w NSport+, dlatego wszystkich zapraszamy przed telewizory. Piast by pozostać w grze musi wygrać – wtedy będą musieli liczyć na porażkę Lubawian w meczu z AZS UŚ Katowice. Remis z Katowiczanami da Piastunkom srebro tylko w przypadku, gdy w sobotnim meczu pokonają Constract różnicą większą niż 4 bramki.

Meczu nie trzeba szczególnie reklamować, więc po prostu zapraszamy Państwa do śledzenia transmisji. Wcześniej jednak przeczytajcie, co powiedział nam Tomasz Lutecki przed wyjazdem w rodzinne strony!

Przed Wami mecz z Piastem w Gliwicach. Wiemy o co gramy, ale najpierw zapytam – czy mecze rozgrywane na Śląsku przeżywasz inaczej?

Tomasz Lutecki: Mecze z drużynami ze Śląska są jak każdy inny mecz, ale zawsze się cieszę wracając, choć na chwilę, na Śląsk.

Presja jest na zespole z Lubawy czy na zespole Piasta?

Tomasz Lutecki: Myślę, że presja jest jednakowa. Obie drużyny chcą zająć drugie miejsce i ciągle mają na to szanse.

Pierwszy mecz zakończył się wygraną 4:0. Wiadomo, że Gliwiczanie by zwiększyć swoje szanse na srebro, potrzebowaliby wygrać najlepiej większą różnicą bramek niż cztery. Czy myślisz, że to w ogóle jest możliwe?

Tomasz Lutecki: Pierwszy mecz pokazał, że jesteśmy silną drużyną i potrafimy wygrywać w ważnych meczach. Nie dopuszczam do siebie myśli o jakiejkolwiek porażce z Piastem. Liczy się dla nas tylko zwycięstwo!

Jak trzeba zagrać z Piastem?

Tomasz Lutecki: Zagrać trzeba tak, żeby wygrać! Z zaangażowaniem i determinacją!

Po zakończeniu sezonu czeka Cię jeszcze zgrupowanie reprezentacji. Gratulujemy Ci powołania! Dla większości kolegów zaczną się wakacje, a dla Ciebie to czas walki o wyjazd na Euro – z jakim nastawieniem jedziesz do Koszalina?

Tomasz Lutecki: Dziękuję. Walka o Euro czeka mnie przez najbliższe pół roku. Nastawienie? Jak zawsze jest pozytywne!

Początek spotkania z Piastem Gliwice o godzinie 12:00 w sobotę (22 maja). Początek transmisji w NSport+ o 11:55. Bądźcie z nami! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *