Historia

 

Klub Sportowy Constract Lubawa powstał formalnie w 2012, rozpoczynając wcześniej działając jako amatorski klub sportowyPo ciekawym epizodzie w Pucharze Polski, który wypełnił lubawską halę po brzegi, stworzyliśmy struktury i wystartowaliśmy w rozgrywkach ligowych. Rok 2017 przyniósł awans do baraży o grę w Ekstraklasie. Tam udało się przejść pierwszą rundę, jednak w drugiej pokonali nas akademicy z Gdańska. Rok później znów graliśmy w barażach, tym razem ulegając Gwieździe Ruda Śląska. W myśl zasady „do trzech razy sztuka” w 2019 roku awansowaliśmy do Ekstraklasy po wygraniu baraży z Pogonią Szczecin.

Sezon 2019/2020 był debiutem Constractu w Ekstraklasie. Debiutem imponującym, bo zakończonym tytułem Wicemistrzów Polski i zdobyciem Pucharu Polski.

W sezonie 2020/2021 klub dotarł w Pucharze Polski do ćwierćfinału, a sukces ligowy powtórzył, kolejny raz otrzymując srebrne medale za Wicemistrzostwo kraju.

Wraz z profesjonalizacją zespołu seniorskiego, rozwijała się nasza Szkółka Piłkarska, która pierwszy wielki sukces odniosła w sezonie 2016/2017 zdobywając tytuł Mistrzów Polski w futsalu do lat 14. Odtąd medale stały się niemal codziennością. Szkółka realizuje dwutorowe szkolenie wzorem najbardziej rozwiniętych piłkarsko krajów i łączy treningi na boisku trawiastym z treningami futsalowymi.

Obecnie Szkółka zrzesza około 130 dzieci i jest czołowym ośrodkiem szkoleniowym w regionie. Jesteśmy jedną z najlepszych szkółek w województwie w zakresie piłki nożnej trawiastej (biorąc pod uwagę osiągane wyniki) oraz jedną z najlepszych w kraju w zakresie szkolenia z futsalu. Od sezonu 2019/2020 Szkółka należy do wąskiego grona ośrodków szkoleniowych, zakwalifikowanych do programu Certyfikacja PZPN.