„Eksperymentalny” Constract wysoko pokonał Jagiellonię Białystok

Constract Lubawa udanie rozpoczął rundę rewanżową FOGO Futsal Ekstraklasy. W pierwszym tegorocznym spotkaniu Konstruktorzy pokonali Jagiellonię Białystok 7:1. Hat-tricka w tym meczu zdobył debiutujący Ludgero Lopes.

Na skutek serii dość przypadkowych zdarzeń – trudności zawodników z dojazdem do Lubawy, odwołane loty z Rio De Janeiro czy też opóźniony wylot z Hiszpanii – Dawid Grubalski nie miał do dyspozycji optymalnego składu. Miał jednak okazję zobaczyć swój zespół w nieco innych kombinacjach i z pewnością rezultatem może być usatysfakcjonowany.

Po dość zaciętym początku wynik otworzył w 12. minucie nowy nabytek Konstruktorów Ludgero Lopes. Wtedy Constract wyraźnie przejął inicjatywę. Mimo 5 fauli na koncie gospodarzom udało się uniknąć kolejnych przewinień i strzelać kolejne bramki. Jeszcze przed przerwą trafiali Tomasz Kriezel i ponownie Ludgero Lopes. W drugiej połowie wynik podwyższył drugi z nowych nabytków – Malaguti. Zespół Jagielloni wykorzystał co prawda swoją sytuację po przechwycie zdobywając gola na 1:4, ale nie byli w stanie wrócić do rywalizacji. Grając z wycofanym bramkarzem tracili kolejne bramki, których autorami byli kolejno – Adriano, Mateusz Madziąg i po raz trzeci tego wieczoru Ludgero Lopes.

Dzięki wygranej Constract zachował drugą pozycję. Już jutro czeka nas natomiast pierwszy mecz FOGO Futsal Ekstraklasy transmitowany na żywo w TVP Sport. O 18:15 Dreman Opole zmierzy się z FC Reiter Toruń.