FutsalInformacja tygodnia

Dwie różne połowy – od 5:0 do 5:2

Klub Sportowy Constract Lubawa pokonał w meczu Futsal Ekstraklasy drużynę AZS UW Wilanów Arszawa 5:2 i umocnił się na pozycji wicelidera.

Gospodarze doskonale weszli w mecz. Po minucie gry prowadzili 2:0 po golach Pereiry i Pedrinho. Trener gości wziął czas, ale jego zawodnicy nie zdołali dojść do głosu do końca pierwszej połowy. Kolejne gole Pereiry i Pedrinho oraz trafienie Ique przyniosły prowadzenie 5:0 zespołu gospodarzy. Trener AZS-u zmienił bramkarza i okazało się to najlepszą decyzją, bo Marcin Mianowicz był najjaśniejszą postacią tego spotkania.

Druga połowa to bardzo wiele zmian w zespole Dawida Grubalskiego i lepsza gra gości. Choć Lubawianie do końca kontrolowali mecz, przeciwnicy zdobyli dwie bramki. Najpierw po kontrze trafił Michał Klaus, a z przedłużonego rzutu karnego strzelił Tomasz Buczek. Obie drużyny kończyły mecz z kompletem fauli.

Po raz pierwszy w lubawskiej hali zawisły banery promujące Warmię i Mazury. To pokłosie nawiązanej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przed drużyną KSC ważny wyjazd do Białegostoku, a potem mecz sezonu z Piastem Gliwice!

2 thoughts on “Dwie różne połowy – od 5:0 do 5:2