Dawid Mederski nowym trenerem KS Constract Lubawa (piłka nożna)

Dawid Mederski związany przez lata z naszym ośrodkiem sportowym został pierwszym trenerem KS Constract Lubawa. Decyzję podjęto po odejściu z klubu trenera Damiana Jarzembowskiego, którego zatrudnił – po uprzednim zwolnieniu trenera Piotra Zajączkowskiego – trzecioligowy GKS Wikielec.

Dawid Mederski posiada licencję UEFA A. W przeszłości prowadził grupy młodzieżowe Constractu, następnie był Koordynatorem Szkolenia Szkółki Piłkarskiej KS Constract. Podtrzymywał aktywność sportową występami w niższych klasach rozgrywkowych. Reprezentował również Constract w niektórych meczach jako grający trener rezerw futsalu.

Nowego trenera poprosiliśmy o kilka zdań na początku pracy w nowej roli.

Dawid, wziąłeś odpowiedzialność za zespół po tym, jak nagle i niespodziewanie odszedł Damian Jarzembowski, który otrzymał szansę poprowadzenia klubu na poziomie III ligi. To na pewno trudna rola. Dlaczego zdecydowałeś się „podjąć rękawicę”?

DAWID MEDERSKI: Rezygnacja Damiana była naprawdę błyskawiczna. Równie szybko otrzymałem propozycję ze strony Zarządu, żeby przejąć obowiązki pierwszego trenera. Warto podkreślić, że w skład sztabu wchodzi jeszcze trener bramkarzy, kierownik drużyny oraz fizjoterapeuta. Wiem jak pracuje się w niższych ligach i uważam za luksus mieć takie wsparcie, co na pewno pomogło w podjęciu takiej decyzji. Kolejnym powodem przyjęcia propozycji było to, że wszystkich zawodników znam dosyć dobrze i zawsze utrzymywałem z nimi dobry kontakt. Jakość indywidualna każdego z nich wybiega daleko ponad ligę, w której obecnie się znajdujemy. Postawiliśmy sobie jeden cel na najbliższe dwa miesiące i z meczu na mecz będziemy realizować nasz plan.

Mało czasu na dostosowanie zespołu do własnej koncepcji. Co zachowasz, a co chciałbyś zmienić w grze naszych trawiastych?

DAWID MEDERSKI: Moment na przejęcie zespołu jest naprawdę bardzo nietypowy, bo jesteśmy w trakcie rundy rewanżowej, a przed nami najważniejsza jej część. Od przejęcia obowiązków do najbliższego meczu mamy tylko tydzień. Jestem już po pierwszych rozmowach z zawodnikami. Omówiliśmy sobie jak będziemy pracować i na czym się skupić. Obserwując grę chłopaków w poprzednich meczach miałem już swoje przemyślenia, które będę chciał sukcesywnie wprowadzać. Na pewno nie jest to moment do wprowadzania dużego zamieszania, dlatego zmiany będą wynikały z aktualnej formy na treningach. Chciałbym, żebyśmy grali odważniej, bardziej przebojowo, bez kompleksów. Musimy cieszyć się z gry, wtedy będzie ona wyglądała jeszcze lepiej.

Niejako w pakiecie z zespołem seniorskim dostajesz drużynę juniorów i rezerwy futsalu. Jakie wyzwania przed Tobą z tymi drużynami?

DAWID MEDERSKI: Zgadza się. Oprócz seniorów mam jeszcze pod opieką zespół występujący w rozgrywkach juniorów. Tych chłopców jest znacznie mniej, lecz patrząc na roczniki zawodników z seniorów, to około 80% z nich może grać również w juniorach. Najbliższy okres rozgrywkowy to łącznie 16 spotkań licząc rozgrywki juniorów, seniorów oraz mecze barażowe o 2. ligę futsalu. Co to ligi futsalu to mamy jeszcze sporo czasu, choć najpierw trzeba rozegrać zaplanowane mecze barażowe. Juniorzy dopiero rozpoczęli rozgrywki, więc przed nami cała runda. Jestem przekonany, że za moment kolejne osoby będą pukały do pierwszego zespołu.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia w walce o awans z naszą sekcją trawiastą, a także jak najlepszych wyników z pozostałymi zespołami. Przede wszystkim jednak radości i satysfakcji z wykonywanej pracy!

(rozmawiał: Kornel Andrzejewski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *