Cudowne eliminacje Euro, teraz dwa trudne wyjazdy – rozmowa z Kacprem Sendlewskim

Konstruktorzy wracają do gry! Po dwutygodniowej przerwie w rywalizacji o stawkę Constract rozegra dwa ważne mecze ligowe – z LSSS Team Lębork (23 marca, godzina 20:00) i z Dremanem Opole Komprachcice (27 marca, godzina 12:00, transmisja nSport+). Ważne, bo sytuacja w tabeli uległa istotnym zmianom. O przygotowaniach do tych spotkań opowiedział nam opromieniony sukcesem w eliminacjach Euro – Kacper Sendlewski.

Dla wielu musiał stać się cud, aby reprezentacja Polski do lat 19 awansowała na młodzieżowe Euro. W ostatnim meczu trzeba było pokonać świetnie dysponowanego gospodarza turnieju – Finlandię. W dodatku trzeba było uzyskać przewagę 3 bramek (a przy wyższy wyniku co najmniej dwóch). Reprezentacja Polski zagrała jednak znakomity mecz. Prawdziwym liderem naszej ekipy był lubawianin i zawodnik Constractu Lubawa – Kacper Sendlewski – który zdobył w tym spotkaniu aż 4 bramki! Polska wygrała ostatecznie 8:4 i we wrześniu zagra na Mistrzostwach Europy.

O tym sukcesie kadry trzeba jednak na razie zapomnieć, bo ważne rzeczy zadziały się w międzyczasie w lidze. Dwie porażki z rzędu poniósł Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała. Pierwszą w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa, a drugą z czwartym w tabeli Dremanem Opole. Dremanem, który zdawał się być w drobnym kryzysie. Opolanie dali więc bardzo jasny sygnał, że nadal walczą o medale i tytuł. Punktów nie traci Piast Gliwice, choć dopiero w meczu z Toruniem w ostatniej kolejce zdołali wygrać w sposób zdecydowany. To oznacza, że w walce o tytuł Mistrza Polski są cztery kluby i każdy wydaje się mieć mocne argumenty.

W środę Constract Lubawa zmierzy się w zaległym meczu z LSSS Team Lębork, który zwłaszcza we własnej hali potrafi napsuć krwi najlepszym. W tym samym czasie ligowe zaległości nadrabiać będzie Rekord Bielsko-Biała, który zagra w Warszawie z AZS-em Wilanów. Po tych meczach poznamy kształt tabeli po 21. kolejce.

W niedzielę hitem kolejki numer 22 będzie starcie w Opolu, gdzie Dreman podejmie Constract. Mecz transmitować będzie na żywo nSport+. Początek meczu o godzinie 12:00.

Poczytajmy więc, co o ostatnich i nadchodzących tygodniach powiedział nam Kacper Sendlewski.

Kacper, po pierwsze gratuluję tego niesamowitego awansu! Jak podsumujesz ten czas eliminacji?

KACPER SENDLEWSKI: Nie mogę rozpocząć inaczej, niż od dwóch słów. Po prostu: spełnienie marzeń! Coś, co kilka dni temu wydawało się bardzo ciężkim zadaniem, stało się faktem i jestem bardzo dumny z naszej drużyny! Pokazaliśmy ogromny charakter i zaangażowanie! Mimo trudnej sytuacji przed ostatnim meczem podnieśliśmy się i dokonaliśmy niesamowitej rzeczy. Ogromny zaszczyt, szczęście i radość – to emocje, które mi teraz towarzyszą.

Niedawno martwiliśmy się o to, jak wytrzymacie maraton grania co trzy dni, a dzisiaj muszę zapytać – czy zagranie po takiej przerwie w meczu ligowym [Ostatni mecz Constract rozegrał 9 marca w Pucharze Polski – przyp. red.] nie będzie problemem?

KACPER SENDLEWSKI: Wydaje mi się, że nie będzie z tym problemu. Uważam, że kilka dni wolnego należało się drużynie po kilkutygodniowym maratonie. Teraz najwyższa pora wrócić do ciężkiej pracy, by jak najlepiej przygotować się do środowego meczu.

LSSS Team Lębork to solidna paczka i potrafią sprawiać niespodzianki. Można przed tym meczem powiedzieć coś odkrywczego, oprócz stwierdzenia, że czeka nas trudne spotkanie?

KACPER SENDLEWSKI: Ciężko powiedzieć coś więcej. Wiemy na jak trudnym terenie przyjdzie nam grać i jesteśmy tego w pełni świadomi. Musimy przygotować się do tego meczu tak jak do każdego innego – na 100%.

Już w niedzielę kolejny mecz wyjazdowy – tym razem w Opolu. Jeszcze przede weekendem bym zapytał o Dreman w kryzysie, ale po zwycięstwie nad Rekordem, musiałbym te słowa „odszczekać”. Jak zapatrujesz się na tę rywalizację?

KACPER SENDLEWSKI: Jesteśmy drużyną, która w każdym meczu walczy o 3 punkty i jak najlepszy wynik. Dreman jest silną drużyną, co pokazuje chociażby miejsce w tabeli, wobec czego nawet na moment nie może wkraść się rozkojarzenie i zlekceważenie słabszego okresu drużyny z Opola.

Czy z Finlandii wrócił inny Kacper Sendlewski, który da Constractowi jeszcze więcej niż w dotychczasowych meczach?

KACPER SENDLEWSKI: Turniej w Finlandii z pewnością zagwarantował mi nowy, kolejny, ogromny bagaż doświadczeń i sporo pewności siebie po udanych eliminacjach i awansie. Nic nie zmieniło się w kwestii ambicji i zaangażowania – w dalszym ciągu będę dawał z siebie 100% w każdej minucie! I mam sporą nadzieję, że z meczu na mecz uda mi się wnosić do drużyny coraz więcej pozytywów.

W takim razie powodzenia i dzięki za rozmowę!

KACPER SENDLEWSKI: Dziękuje bardzo!

INFORMACJE O BILETACH NA MECZE Z RED DRAGONS PNIEWY (1/2 PUCHARU POLSKI, 30 MARCA, GODZ.19:00) I GÓRNIKIEM POLKOWICE (STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA, 3 KWIETNIA, GODZ.18:00): http://ksconstract.pl/kupbilet-na-polfinal-pucharu-polski-i-ekstraklasowy-mecz-z-gornikiem-polkowice-informacje-dla-kibicow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *