Constract w półfinale Pucharu Polski! Naszym rywalem – Red Dragons Pniewy!

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe AZS UG Gdańsk 7:6 i awansował do 1/2 finału Pucharu Polski. W fazie półfinałowej zmierzy się z ekipą Red Dragons Pniewy. Mecze zostaną rozegrane 30 marca w Lubawie i 20 kwietnia w Pniewach.

Kto pamięta AZS UG Gdańsk z rundy jesiennej, mógł być mocno zaskoczony przebiegiem środowego spotkania. Uważny widz Ekstraklasy doskonale jednak wie, że na wiosnę ta drużyna jest dużo silniejsza i prezentuje solidny futsal.

Choć wynik na to nie wskazuje, chyba można mimo wszystko stwierdzić, że był to mecz pod kontrolą Konstruktorów. AZS wielokrotnie wracał do tej rywalizacji, jednak Constract szybko odpowiadał swoimi golami. Hattricka dla lubawian ustrzelił Luan, dwie bramki dołożył Lucas, a po golu strzelili jeszcze Paweł Kaniewski i Tomasz Kriezel.

Oprócz Constractu do 1/2 finału awans uzyskały również drużyny Gredaru Brzeg, Rekordu Bielsko-Biała oraz Red Dragons Pniewy (obrońca tytułu).

W czwartek o godzinie 11:00 odbyło się losowanie półfinałów. Zespół Rekordu Bielsko-Biała podejmie Gredar Brzeg, a Constract Lubawa zmierzy się z Red Dragons Pniewy. Pierwsze spotkanie 30 marca w Lubawie, zaś rewanż zaplanowano na 20 kwietnia w Pniewach. Przypomnijmy, że będzie to okazja do rewanżu – w poprzedniej edycji Konstruktorzy odpadli z Pucharu po ćwierćfinałowej porażce właśnie ze Smokami, którzy następnie wygrali cały Puchar Polski 2021 i w tej edycji bronią tytułu. Constract to z kolei zwycięzca Pucharu Polski z 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *