Constract ma nowego zawodnika i… dwa powołania do reprezentacji U-19!

W jednym artykule zawrzemy dwie ważne informacje. Po pierwsze – drużyna KS Constract Lubawa ma w swoich szeregach nowego zawodnika! Po drugie – właśnie on wraz z Kacprem Sendlewskim otrzymał powołanie do reprezentacji młodzieżowej.

Do kadry pierwszego, futsalowego zespołu został włączony wychowanek Akademii Constractu – Szymon Licznerski. 16-letni zawodnik został zgłoszony do rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

W międzyczasie trener reprezentacji młodzieżowej Łukasz Żebrowski ogłosił powołania na konsultację szkoleniową kadry w Bielsku-Białej. Na liście znalazło się dwóch zawodników KS Constract Lubawa – Kacper Sendlewski (kapitan polskiej młodzieżówki) oraz właśnie Szymon Licznerski. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 13-17 grudnia.

Zapraszamy do lektury pierwszego wywiadu Szymona Licznerskiego dla naszego klubowego portalu!

Szymon, zostałeś włączony do kadry pierwszego zespołu KS Constract. Jak się z tym czujesz?

SZYMON LICZNERSKI: Czuję się z tym dobrze. Myślę, że nieźle zaaklimatyzowałem się w zespole. Drużyna mi pomaga i atmosfera jest bardzo dobra.

Jakie są Twoje cele i marzenia związane z futsalem?

SZYMON LICZNERSKI: Myślę, że moim celem – jak na razie – jest zadebiutowanie w Futsal Ekstraklasie. A moim największym marzeniem jest oczywiście debiut w Reprezentacji Polski!

Naturalnie będziesz łączyć występy w kadrach młodzieżowych klubu ze startami w pierwszej drużynie, ale możemy podsumować czas spędzony dotychczas w Akademii KSC. Jak go oceniasz? Jak wspominasz swoje początki? Czego nauczyłeś się w klubie?

SZYMON LICZNERSKI: Czas spędzony w akademii KSC był niesamowity! Swoje początki wspominam bardzo dobrze, atmosfera w drużynie również była wspaniała. Myślę, że najlepiej nauczyłem się funkcjonować na małych przestrzeniach oraz w grze 1 na 1.

No i wreszcie wyjątkowa niespodzianka dla Ciebie – powołanie do kadry U-19. Co czułeś, gdy się dowiedziałeś?

SZYMON LICZNERSKI: Gdy dowiedziałem się o powołaniu byłem zaskoczony, ale również szczęśliwy! Jestem bardzo podekscytowany tym powołaniem i zgrupowaniem! Choć jest także lekki stres.

Dzięki za rozmowę. Witaj na pokładzie!

SZYMON LICZNERSKI: Również dziękuję i witam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *