Drużyna Constract Lubawa U-17 zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Turniej w Chorzowie trwał od piątku do niedzieli.
Przez pierwsze dwa dni nasz zespół rywalizował w fazie grupowej, którą wygrał z kompletem punktów. Pierwszego dnia Constract pokonał Okocimskiego Brzesko 3:0. W drugim dniu mistrzostw Konstruktorzy zdobywali kolejne punkty zwycięstwami z Piastem Gliwice (5:1) i Red Dragons Pniewy (2:0).
W fazie play-off, która tradycyjnie odbywała się w niedzielę, Constract odprawił w 1/4 Bór Regut (wygrana 3:1), ale w półfinale przegrał z Rekordem Bielsko-Biała (0:1). Taki obrót spraw oznaczał, że Constract zagra o brązowy medal. W starciu o trzecie miejsce nasz zespół pewnie pokonał Futsal Przeworsk 5:0 i na szyjach naszych zawodników zawisły brązowe medale. W finale Rekord wygrał 2:0 z Marexem Chorzów.
Królem strzelców turnieju został Szymon Licznerski, znany już z występów na poziomie Futsal Ekstraklasy.
(fot. Robert Licznerski)