Adriano Lemos Da Silva nowym Konstruktorem!

Najlepszy obcokrajowiec ligi czeskiej przechodzi do naszej Ekstraklasy! Adriano Lemos Da Silva przenosi się ze Svarog Teplice do KS Constract Lubawa!

Po tym jak Svarog wycofał się z czeskiej Ekstraklasy było jasne, że Brazylijczyk będzie szukał nowego klubu. Constractowi szybko udało się zadziałać i podpisać z Adriano dwuletnią umowę. Adriano w sezonie 2021/2022 w 29 meczach zdobył 39 bramek i zaliczył 20 asyst. Występuje najczęściej na pozycji skrzydłowego. Oto co powiedział zawodnik po podpisaniu kontraktu:

Dlaczego najlepszy obcokrajowiec ligi czeskiej wybrał KS Constract?

ADRIANO LEMOS DA SILVA: Była to dla mnie szansa na zmianę i rozwój, którą postanowiłem wykorzystać.

Jak byś scharakteryzował swój styl gry?

ADRIANO LEMOS DA SILVA: Jestem graczem bardzo agresywnym w obronie i bardzo lubię atakować!

Za Tobą już kilka sezonów w Europie. Czego się spodziewasz przybywając do Polski?

ADRIANO LEMOS DA SILVA: Mam pozytywne nastawienie. Będę rywalizował w bardziej wyrównanej lidze i przyjeżdżam z pełną świadomością, że tutaj trzeba dać z siebie wszystko w każdym meczu, aby zwyciężyć.

Czy duży wpływ na Twoją decyzję miała obecność w kadrze Constractu Deco? Graliście razem w Svarogu Teplice.

ADRIANO LEMOS DA SILVA: Brałem pod uwagę bardzo wiele czynników, które wpłynęły na moją ostateczną decyzję. Deco z pewnością jest wielkim profesjonalistą, już w Czechach dzięki niemu bardzo się rozwinąłem. Drugim ważnym czynnikiem jest trener Grubalski, który wiele razy mnie widział, mam z nim kontakt od dwóch sezonów i wierzę, że podoba mu się moje podejście, moja praca. Trzeci czynnik to świadomość gry u boku zawodników, którzy są reprezentantami Polski. Chciałbym z nimi powalczyć o tytuł. Wreszcie bardzo ważni są kibice tego klubu, którzy wspierają zespół i dodają sił w walce o zwycięstwa!

Witamy na pokładzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *