Za nami kolejny halowy turniej piłkarski. Tym razem w hali OSiR w Lubawie do rywalizacji przystąpili Żacy. Młodzi zawodnicy z rocznika 2009 i młodsze przez niemal 8 godzin rywalizowały o miano najlepszej drużyny ŻAK CUP 2018 organizowany przez Szkółkę Piłkarską Constract.

Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów w tym aż 3 drużyny w barwach KS CONSTRACT. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po 5 drużyn. Po zakończeniu fazy grupowej zawody kontynuowane były, jako Liga Mistrzów i Liga Europy. Szóstka najlepszych zespołów z fazy grupowej rywalizowała w Lidze Mistrzów. Pozostała czwórka rywalizowała o zwycięstwo w Lidze Europy.

Nie brakowało wielu wspaniałych akcji i emocji do ostatnich sekund. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a kilka najlepszych zespołów pokazało, że wieku zaledwie 9 lat można nie tylko mieć doskonałe indywidulane umiejętności techniczne, ale również grać dla drużyny stosując się do wskazówek trenerów i realizować założenia taktyczne.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsze 4 zespoły otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez rodziców zawodników Constractu Lubawa. Były również wyróżnienia indywidualne :

Najlepszy strzelec:

Tomasz Dąbrowski ( GKS WIKIELEC )

Najlepszy bramkarz:

Jan Rutkowski ( KS CONSTRACT 1)

Najlepszy zawodnik:

Bartek Wronka ( KS CONSTRACT 1 )

KLASYFIKACJ KOŃCOWA

Liga Mistrzów

  1. GKS Wikielec
  2. KS Constract 1
  3. Olimpia Grudziądz
  4. Ks Constract 2
  5. GOL Brodnica
  6. Sokół Ostróda

Liga Europy :

  1. KS Constract 3
  2. Jeziorak Iława
  3. Drwęca Nowe Miasto Lubawski
  4. Delfin Rybno