Wicemistrzostwo rozstrzygnie się w ostatniej kolejce!

W zakończonym przed chwilą meczu przedostatniej kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice zwyciężył 4:2 we własnej hali z Constractem Lubawa. Ten wynik sprawia, że gospodarze zbliżyli się do ekipy z Lubawy na 2 punkty.


Wynik meczu otworzył Rafał Franz, który wykorzystał nieporozumienie Pereiry z Grzegorzem Okuniewskim. Portugalczyk zrehabilitował się jeszcze w pierwszej połowie, wyrównując stan meczu.

W drugiej połowie wyszliśmy na prowadzenie po golu Pedrinho. Goście grając z lotnym bramkarzem długo nie mogli sforsować naszej defensywy. Kilka fenomenalnych interwencji zaliczył Grzegorz Okuniewski. Wreszcie padł gol strzelony przez lotnego bramkarza – z bliska futsalówkę wpakował do siatki De Lima Soares. W 37 minucie po podaniu Dasaieva piłka pechowo odbiła się od Tomasza Kriezela i po golu samobójczym Piast prowadził 3:2. Po wycofaniu bramkarza przez Constract na około 40 sekund przed końcem gola dla Piasta ustalającego wynik zdobył Marek Bugański, trafiając do pustej bramki.

Za tydzień Constract Lubawa zagra u siebie z AZS UŚ Katowice. Ten mecz zdecyduje o ostatecznym rozstrzygnięciu w ligowej tabeli. Jeśli Piast wygra w ostatniej kolejce, to Lubawianie muszą z Akademikami co najmniej zremisować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *