Tomasz Kriezel przedłużył kontrakt z KS Constract! (wywiad z zawodnikiem)

Tomasz Kriezel podpisał nowy, dwuletni kontrakt z KS Constract Lubawa. Nowa umowa z reprezentantem Polski będzie obowiązywać od sezonu 2022/2023.

Do zespołu z Lubawy Tomasz Kriezel trafił w 2020 roku z FC Toruń. Na koncie ma zdobyty tytuł Wicemistrza Polski i Puchar Polski z ekipą Constractu. Wcześniej tej samej sztuki dokonał z drużyną Red Devils Chojnice, również w Toruniu udało się osiągnąć z zespołem tytuł wicemistrza kraju. Przede wszystkim 28-letni zawodnik ma na koncie około 80 występów w seniorskiej reprezentacji Polski!

Przy okazji podpisania nowego kontraktu, zadaliśmy Tomkowi kilka pytań.

Dlaczego zdecydowałeś się na przedłużenie kontraktu z Constractem?

TOMASZ KRIEZEL: Zdecydowałem się na przedłużenie kontaktu, gdyż chcę grać o najwyższe cele w Polsce, a Constract mi to zapewnia. Również organizacja i warunki w klubie – jakie mamy zapewnione – są na wysokim poziomie. Na tym mi bardzo zależało.

Jakie cele – zespołowe i osobiste – stawiasz sobie na te dwa kolejne lata?

TOMASZ KRIEZEL: Cel jest ciągle ten sam – zdobyć Mistrzostwo Polski z Constractem. Indywidualnie chciałbym jak najdłużej grać w kadrze narodowej. Myślę, że Reprezentacja Polski to najwyższe indywidualne wyróżnienie i na tym mi najbardziej zależy.

Przyznaj, czy była kiedyś opcja, że Tomasz Kriezel zagra w lidze zagranicznej? Miałeś taką możliwość i czy rozważałeś taką opcję?

TOMASZ KRIEZEL: Raczej mało prawdopodobne. Musiałbym dostać bardzo dobre warunki finansowe, gdyż wiązałoby się to z przeprowadzką całej rodziny. Miałem taką opcję, ale nie była to żadna topowa drużyna, przez co nie zdecydowałem się na takie rozwiązanie.

Masz poczucie, że teraz jest „Twój czas”? 28 lat to taki moment, że wnosisz do zespołu duże doświadczenie, a jednocześnie organizm w takim wieku funkcjonuje zwykle na wysokim poziomie.

TOMASZ KRIEZEL: Nie koniecznie. Uważam, że wiek nie jest wyznacznikiem dobrej formy. Wszystko zależy od treningu. A co do swojej osoby – mam nadzieję, że najlepsze lata jeszcze przede mną!

Jakiego meczu możemy się spodziewać w sobotę? Zespół z Torunia też nie jest dla Ciebie obcym środowiskiem.

TOMASZ KRIEZEL: Na pewno będzie to ciężki mecz. Toruń ma dobrze zorganizowaną drużynę w defensywie. Ma też indywidualności, które robią różnicę w ofensywie. Myślę, że można się spodziewać wyrównanego meczu, ale mam nadzieję, że po końcowym gwizdku to my będziemy się cieszyć z trzech punktów.

(autor: Kornel Andrzejewski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *