Rollercoaster i trzy punkty w Warszawie – Constract pokonał Legię

Constract Lubawa wygrał z Legią Warszawa 5:3 w meczu 13. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji. Czerwoną kartkę otrzymałem Victor Lopez Gonzalez – bramkarz Konstruktorów.

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca, choć zakończyła się wynikiem 0:0. Zarówno Legioniści, jak i Konstruktorzy nie potrafili wykorzystać swoich szans na objęcie prowadzenia, a było ich sporo. Druga połowa rozpoczęła się od faulu na połowie boiska bramkarza Constractu Victora Lopeza Gonzaleza, za który Hiszpan został ukarany czerwoną kartką. Legia nabrała animuszu i szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Constract szybko zaczął odrabiać straty. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym Warszawskiego pokonał strzałem z dystansu Kacper Sendlewski, chwilę potem znakomitą akcję skutecznie wykończył Pedrinho i mieliśmy remis. Constract szedł za ciosem i niedługo potem wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Ramona Rabello Tubau. Scenariusz meczowy zakładał jednak jeszcze sporo emocji. Po zagraniu ręką Pawła Kaniewskiego w polu karnym, arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Silva. Minutę później na prowadzeniu znów wyszedł Constract – na raty bramkarza Legii pokonał Tubau. Do końca mieliśmy jeszcze 9. minut, jednak Legia nie potrafiła już wrócić do tej rywalizacji. 2 minuty przed końcem wynik na 3:5 dla Constractu ustalił golem Jakub Raszkowski.