Po krótkiej wakacyjnej przerwie KS Constract rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nowej kampanii Constract po raz pierwszy wystąpi w Futsal Ekstraklasie. Najwyższy poziom futsalowych rozgrywek to z pewnością nie lada wyzwanie. Wysoki poziom sportowy wymaga również najwyższego zaangażowania organizacyjnego, dlatego już kilkadziesiąt godzin po pamiętnym zwycięskim dwumeczu z Pogonią Szczecin, cały sztab Constractu myślał tylko o tym jak najlepiej przygotować się do walki o Futsalowe Mistrzostwo Polski.

Prezentowany wysoki poziom sportowy z poprzedniego sezonu wydaje się bezpieczny do utrzymania, w zespole pozostali wszyscy kluczowi zawodnicy, a dobrze funkcjonującą maszynę do ekstraklasowej prędkości mają rozpędzić czterej  zawodnicy z zagranicy. W minionym tygodniu poznaliśmy dwójkę z nich.

Brazylijczyk Pedro De Oliveira Silva w poprzednim sezonie występował w Primera Division Kuwait, ma za sobą również występy w Lidze Portugalskiej, na pierwszych treningach zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wygląda na to, że znacząco podniesie rywalizacje w zespole.

Po powrocie do Portugalii, występującego w barwach Constractu Pedro dużym znakiem zapytania była pozycja bramkarza, Kacper Zelma potrzebował zmiennika, ale też kogoś z kim byłby w stanie rywalizować i podnosić poziom swoich umiejętności co w jego wieku jest bardzo pożądane. Poszukiwania zawodnika z Polski nie przyniosły zamierzonych rezultatów i po raz kolejny trzeba było szukać za granicą. Wybór padł na zawodnika II ligi hiszpańskiej.

Pedro Chaves Darias jest już z zespołem i walczy o miejsce między słupkami bramki KS Constract. W najbliższych dwóch tygodniach do zespołu dołączy jeszcze dwójka zapowiadanych obcokrajowców. Portugalczyk i kolejny Brazylijczyk uzupełnią kadrę na nadchhodzacy sezon.

O umiejętnościach i formie nowych zawodników będzie można przekonać się podczas zaplanowanych na okres przygotowawczy sparingów, 4 z 8 zaplanowanych meczów kontrolnych odbędą się w Lubawskiej hali. Przedstawiamy plan sparingów, o godzinach poinformujemy w przededniu każdego z nich.

 Będąc już coraz bliżej pierwszego gwizdka pierwszego ekstraklasowego sezonu KS Constract, przedstawiamy ofertę karnetowo-biletową na nadchodzący sezon. Ekstraklasa w tym sezonie liczy, aż 14 zespołów. O ligowe punkty w Lubawie powalczymy aż 13 krotnie, a w styczniu rozpoczniemy rywalizację w Halowym Pucharze Polski. Warto zastanowić co do wyboru najlepszej dal siebie wejściówki. Szczególnie zachęcająco wygląda oferta z klubowym gadżetem. Zapraszamy!