„Pokazać, że jesteśmy wszyscy razem” – wywiad z Bartłomiejem Piórkowski i zapowiedź meczu z Clearexem Chorzów (20.11, godz. 16:00)

Przed meczem scenariusz stracenia punkty z rozpędzonym Futsal Leszno wydawał się prawdopodobny. Jednak po pierwszej połowie, gdy Konstruktorzy prowadzili 2:0 i nawet po 33 minutach, gdy wygrywali 5:3, nikt chyba nie przypuszczał, że w 7 minut leszczyński zespół wbije piłkę do siatki 5 razy. Liga ma jednak to do siebie, że nie ma dużo czasu na rozpamiętywanie. Mija tydzień i gra się kolejny mecz – tym razem znów u siebie z Clearexem Chorzów.

Clearex to marka. Pięciokrotny Mistrz Polski, trzykrotny wicemistrz, dwukrotny brązowy medalista – przy dokonaniach zespołu z Chorzowa osiągnięcia KS Constract wyglądają bardzo skromnie. Na parkiecie jednak nie gra historia klubu i faworytem sobotniej potyczki będą lubawianie. Chociaż…

Clearex zajmuje w tej chwili miejsce w środku stawki – z dorobkiem 15 punktów plasuje się na 8. lokacie. Ma też jedno zaległe spotkanie, które rozegra w grudniu – to efekt pauzy w ostatniej kolejce, po tym jak przełożono ich domowy mecz z Rekordem Bielsko-Biała. Chorzowianie mieli więc trochę więcej czasu na regenerację. Wyniki drużyny Andrzeja Szłapy (który latem zmienił Bielsko na Chorzów) to prawdziwa karuzela. Clearex potrafił tracić punkty będąc faworytem oraz urywać je, gdy szanse na to wydawały się mniejsze. Ostatnie dwa mecze to pewne zwycięstwa, ale nad – póki co – outsiderami Futsal Ekstraklasy, czyli ekipami z Gdańska oraz z Polkowic.

Constract do 10 listopada szczycił się mianem jedynej niepokonanej drużyny w lidze. Do 14 listopada szczycił się dwuletnią passą bez porażki na własnym obiekcie w meczach ligowych. Obie passy brutalnie się skończyły i po dwóch porażkach (1:6 z Rekordem oraz 5:8 z Lesznem) Constract spróbuje napisać jasną kartę w historii swoich występów w tym sezonie.

Przed spotkaniem rozmawiamy z Bartłomiejem Piórkowskim, który w meczu z Lesznem zdobył dwie bramki (nie było hattricka, bo gol numer dwa ostatecznie na konto bramkarza Futsal Leszno – Michała Długosza).

Bartek, przed Wami spotkanie z Clearexem Chorzów. Moje pierwsze pytanie: mecz do rozegrania bardziej w nogach czy w głowach?

BARTŁOMIEJ PIÓRKOWSKI: Każdy mecz, który gramy w Futsal Ekstraklasie, jest do rozegrania w nogach, bo obecny sezon pokazuje, że każdy może wygrać z każdym. My niestety po meczu z Lesznem musimy szybko się pozbierać. Każdy z zawodników musi wyciągnąć wnioski z ostatniego meczu – co zrobił nie tak? gdzie popełnił błąd? – i w sobotę wyjść na parkiet w 110% skoncentrowanym i zdeterminowanym do tego, aby wygrać mecz z Clearexem. Nie możemy pozwolić sobie na tracenie bramek w tak dziecinny sposób, jak to się działo w ostatnim meczu.

Czy to jest taki czas i taki mecz, w którym trzeba pokazać, że jesteście po prostu drużyną?

BARTŁOMIEJ PIÓRKOWSKI: Każda drużyna miewa gorsze i lepsze okresy. My niestety obecnie jesteśmy w tym gorszym, ale musimy z niego jak najszybciej wyjść i pokazać, że jesteśmy w tym wszyscy razem! Jak jedna drużyna, która RAZEM przegrywa i wygrywa ważne mecze!

Chyba szósty zawodnik będzie miał w sobotę szczególną rolę do odegrania?

BARTŁOMIEJ PIÓRKOWSKI: Kibice już od kilku spotkań pokazują się z bardzo dobrej strony pod względem dopingu i również w sobotę będą bardzo ważnym elementem tego widowiska. Szczególnie po naszym ostatnim meczu w Lubawie…

Od strony czysto sportowej – gdzie upatrujesz najmocniejszych i najsłabszych stron rywala?

BARTŁOMIEJ PIÓRKOWSKI: Szczerze? W tym sezonie nie miałem okazji obejrzenia choćby jednego meczu z udziałem drużyny z Chorzowa [rozmowa przeprowadzona niedługo po meczu z Futsal Leszno – przyp. red.]. Mają w drużynie kilku doświadczonych zawodników, którzy stanowią trzon drużyny i paru młodych chłopaków, którzy przy trenerze Andrzeju Szłapie na pewno będą się rozwijać. My natomiast nie możemy popełniać takich błędów w obronie, jak w ostatnim meczu. Jeśli to wyeliminujemy, o wynik spotkania jestem spokojny.

Życzę w takim razie powodzenia i szybkiego powrotu na zwycięską ścieżkę.

Mecz KS Constract Lubawa – Clearex Chorzów już w sobotę, 20 listopada, w hali przy ulicy Świętej Barbary 45 w Lubawie. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00. Bilety można będzie kupić przy wejściu, zachęcamy jednak do skorzystania ze sprzedaży internetowej, która jest dostępna tutaj: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_halowa/fs0120/opis

Do czwartku włącznie bilet internetowo można kupić w promocyjnej cenie.

Przypominamy o konieczności posiadania maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *