Piłkarze wygrywają mecz na szczycie!

Constract Lubawa pokonał w wyjazdowym spotkaniu Iskrę Narzym, dzięki temu jest już pewny, że zimę spędzi na miejscu dającym awans do IV ligi!

Przez słabszą formę w ostatnich tygodniach i pierwszą ligową porażkę w poprzedniej kolejce Constract stracił przewagę punktową w tabeli i przed ostatnim weekendem był co prawda liderem, jednak mając na koncie tę samą liczbę punktów, co Iskra Narzym. Było więc jasne, że spotkanie między tymi zespołami ustali nam układ czołowych pozycji na zakończenie rundy jesiennej.

Konstruktorzy zagrali z dużą determinacją, starając się kontrolować sytuację na boisku i kreować sytuacje bramkowe. Taka postawa zaowocowała dwubramkowym prowadzeniem do przerwy, które Constract osiągnął dzięki dwóm trafieniom Janusza Okuniewskiego. Na dwanaście minut przed końcem meczu Iskra zdobyła gola kontaktowego. Nie sprawiło to jednak, żebyśmy oglądali nerwową końcówkę. Chwilę później bowiem Nikodem Sobolewski ustalił wynik spotkania na 3:1.

Przed Constractem jeszcze ostatni mecz rundy jesiennej – za tydzień Konstruktorzy podejmą u siebie Polonię Pasłęk. Są już jednak pewni, że zimę spędzą na pozycji lidera Ligi Okręgowej.