Pierwszy wyjazd od miesiąca – zapowiedź meczu z Górnikiem Polkowice + rozmowa z Jakubem Kornatem

Ostatni mecz wyjazdowy KS Constract Lubawa rozegrał 30 września w Warszawie. Teraz znów wybiera się w Polskę – rywalem Konstruktorów będzie beniaminek STATSCORE Futsal Ekstraklasy – Górnik Polkowice.

Constract ma za sobą prawdziwy maraton meczów domowych. Dodajmy – bardzo ciężkim meczów. Trylogię rozpoczęło spotkanie z LSSS Team Lębork, następnie rywalem lubawian była warszawska Legia, a ostatnim przeciwnikiem najmocniejszy z tej trójki Dreman Opole Komprachcice. Dorobek 7 punktów w tych meczach można uznać za zadowalający.

Górnik Polkowice to beniaminek Futsal Ekstraklasy, który na starcie miał duże problemy ze zdobywaniem punktów. Polkowiczanie zajmują ostatnie miejsce w lidze, jednak ich ostatnie występy wyglądały zdecydowanie lepiej, dlatego do meczu z lubawskimi Konstruktorami podejdą bardzo zdeterminowani.

Przed tym spotkaniem porozmawialiśmy chwilę z wychowankiem naszej Szkółki Piłkarskiej, który obecnie jest jednym z trzech bramkarzy w kadrze seniorskiej drużyny futsalowej KS Constract – chodzi oczywiście o Jakuba Kornata.

Przed Wami kolejny mecz, ale tym razem z beniaminkiem, który zamyka ligową tabelę. Nie grozi Wam zlekceważenie teoretycznie łatwego rywala?

JAKUB KORNAT: Moim zdaniem nie należy lekceważyć żadnego rywala w tej lidze. Drużyna z Polkowic na pewno będzie chciała pokrzyżować nam plany.

Jak oceniasz układ ligowego kalendarza – po meczach z czołówką teraz dwa mecze z niżej notowanymi przeciwnikami?

JAKUB KORNAT: Uważam, że taki układ jest bardzo dobry. Po ostatnich trudnych meczach z czołówką, teraz możemy wypróbować nowe schematy oraz dać okazję zagrania innym zawodnikom.

No właśnie – liczysz na to, że w Polkowicach złapiesz pierwsze minuty w tym sezonie?

JAKUB KORNAT: Oczywiście! Takie mecze, jak te najbliższe, będą okazją dla zawodników, którzy mało grają. Każdy zawodnik będzie mógł pokazać swoje umiejętności i udowodnić, że trener powinien właśnie stawiać częściej na niego.

Jesteś wychowankiem naszej Szkółki, gdzie szkoleni jesteście dwutorowo. Podjąłeś decyzję, że chcesz iść w kierunku futsalu. Powiedz, jak sobie wyobrażasz swoją sportową karierę? Jakie cele sobie stawiasz?

JAKUB KORNAT: Wybrałem futsal, ponieważ na hali czuję się zdecydowanie lepiej. Czuję pewność, której brakowało mi podczas gry na dworze. Swoją sportową karierę wyobrażam sobie tak, że w przyszłości będę numerem jeden w lubawskiej bramce. Moim głównym celem jest zagranie w reprezentacji Polski oraz możliwość gry w Lidze Mistrzów. Doskonale jednak wiem, że jeśli mam to osiągnąć, czeka mnie sporo pracy.

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę, aby Twoja praca zaowocowała zrealizowaniem tych celów!

JAKUB KORNAT: Dziękuję bardzo!

Spotkanie z Górnikiem Polkowice już w niedzielę (31 października) o godzinie 16:00. Transmisja w WP Pilot. Zapraszamy do oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *