#MłodyWtorek 19.10.2021 – wygrane derby i zimny prysznic

Zapraszamy na wtorkowy cykl, w którym przedstawiamy poczynania naszej młodzieży z minionego tygodnia.

Juniorzy Młodsi występujący na poziomie I ligi wojewódzkiej wygrali derbowy mecz „na wyjeździe” z Motorem Lubawa 2:4. Niezmiennie liderują w tabeli.

Starsza grupa Młodzika przeżyła zimny prysznic po tym, jak tydzień temu zapewnili sobie tytuł mistrzowski w rozgrywkach Ekstraklasy. Tym razem Stomil pewnie wygrał z naszymi mistrzami 2:0. Jak zauważył trener Marcin Goniszewski ta lekcja bardzo się młodym zawodnikom przyda. Choć wynik daje jakiś obraz sportowego postępu, to nie jest celem w piłce młodzieżowej. Tutaj każdą jednostkę należy wykorzystać do nabywania doświadczeń i rozwijania swoich umiejętności.

Z powodu kwarantanny w drużynie przeciwnej wolne mieli przedstawiciele młodszego rocznika grupy Młodzik. Zaległy mecz z Małym Jeziorakiem zagrają w czwartek.

Orlicy z rocznika 2011 zagrali w turnieju ligowym w Suszu, natomiast ich młodsi o rok koledzy rywalizowali w Iławie. Zwyczajowo w tej grupie nie podaje się wyników.

Żacy słyną z pracowitości. Zapewniamy temu rocznikowi dużą liczbę startów. I tak w ostatnim tygodniu rywalizowali oni w trzech turniejach – w Lubawie, Ostródzie i Kozłowie. Łącznie zagrali około 12 spotkań, w których prezentowali się bardzo dobrze.

Skrzat rywalizował w ten weekend wewnętrznie.

No i coś, co było piękną reklamą naszej Szkółki i wyróżnieniem dla naszych zawodników – w sobotnim hitowym spotkaniu STATSCORE Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa – Legia Warszawa, zawodników obydwu drużyn na parkiet wyprowadzili właśnie piłkarze naszej Szkółki Piłkarskiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *