#MłodyWtorek – 01.06.2021

Tak się akurat złożyło, że zaplanowana pierwsza publikacja nowego cyklu, wypadła w Dzień Dziecka! No i pięknie! W każdy wtorek chcemy informować o tym, co działo się w naszych grupach juniorskich przez ostatni tydzień. Przyjrzyjmy się zatem po raz pierwszym poczynaniom na trawiastych boiskach dzieci i młodzieży zrzeszonych pod szyldem KSC!

Grupa Żak miała możliwość rozegrania sparingu w Brodnicy z tamtejszą AP Sparta. Następnie w formule turniejowym rywalizowała w Lubawie z Żuri Olsztyn i dwiema grupami Olimpii Elbląg – a więc czołowymi akademiami naszego regionu.

Grupa Młodzik w rozgrywkach wojewódzkiej Ekstraklasy D2 pokonała 1:0 słynną akademię Naki Olsztyn, przeskakując rywali w tabeli i lokując się na drugiej pozycji. Jak mogliście przeczytać podczas „Majowych Prezentacji” rocznik zgłoszony jest również do rozgrywek I ligi wojewódzkiej. Tam udało się pokonać na wyjeździe UPKS Puncio 2010 Lidzbark Welskim 8:2. Zespół Constractu z kompletem zwycięstw po siedmiu kolejkach przoduje w lidze. Jednocześnie były to pierwsze gole stracone przez lubawski zespół w tych rozgrywkach.

Trampkarze rywalizowali z liderem wojewódzkiej Ekstraklasy, zespołem Żuri Olsztyn. Mecz domowy zakończył się rezultatem 1:1. Rozgrywki zespół KSC kończy w pierwszej trójce, więc teraz czeka ich faza mistrzowska. W niej rywalami będą zespoły Żuri Olsztyn, Olimpia Elbląg i Stomil Olsztyn.

Drużyna Juniora Młodszego rozpoczęła rywalizację grupy mistrzowskiej. W pierwszym spotkaniu decydującej fazy Juniorzy Młodsi pokonali na wyjeździe Ronę Ełk 2:1. Tym samym są już pewni zdobycia co najmniej wicemistrzostwa. Pozostają spotkania ze Stomilem i Olimpią Elbląg. Mistrz Ekstraklasy Wojewódzkiej zagra baraż z Mistrzem Podlasia o awans do CLJ.

To taka drobna próbka informacji o zmaganiach dzieci i młodzieży, z udziałem przedstawicieli naszego klubu. Będziemy się starali stopniowo wtajemniczać czytelników w rozgrywkowe zawiłości. Nasza szkółka należy do czołówki w regionie, realizujemy w niej dwutorowe szkolenie – a więc nasi adepci grają zarówno na trawie, jak i walczą o Mistrzostwo Polski w futsalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *