Kosmiczne zakończenie sezonu! Constract pokonał Mistrzów Polski!

Gol za golem, szala przechylająca się raz na jedną, raz na drugą stronę, mnóstwo zwrotów akcji… nie można było sobie wymarzyć lepszego zakończenia sezonu 2021/2022! Constract pokonał Piasta Gliwice 9:5. Jakub Raszkowski został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Wynik meczu został otwarty w ósmej sekundzie, gdy Konstruktorzy wbili sobie samobója. W 35. sekundzie to samo zrobili goście. Było jasne, że ten mecz nie będzie zwyczajny! Constract jeszcze przed przerwą trzy razy wyszedł na prowadzenie. Gole dla gospodarzy strzelali Jakub Raszkowski, Sebastian Grubalski oraz Pedrinho. Za każdym razem jednak goście wyrównywali dzięki golom Mrowca, Lazzarettiego i ponownie Mrowca.

W drugiej połowie tempo nadal było kosmiczne. Po 15 sekundach na prowadzenie Constract wyprowadził Kacper Sendlewski. Wynik wyrównał Dominik Śmiałkowski. Gdy po drugim golu Jakuba Raszkowskiego Constract długo prowadził 6:5, trener gości zdecydował się na wycofanie bramkarza. Wyrównać nowym Mistrzom Polski już się nie udało, za to do siatki trafiali Konstruktorzy – dwukrotnie Luan i raz Lucas.

Piast miał szansę zaliczyć „rundę perfekcyjną”, ale stracił pierwsze punkty na wiosnę właśnie w Lubawie.