Doskonałe Mistrzostwa Europy w wykonaniu naszej Młodzieżowej Reprezentacji  w Futsalu to doskonały wstęp do rozpoczynającego się sezonu ligowego. Choć pierwsza kolejka Ekstraklasy już za nami to KS Constract i FC Torun swoje inaugurację maja jeszcze przed sobą. ,

Przechodząc do sytuacji naszego zespołu, to dobre informacje z Litwy, czyli życiowy sukces Dawida Grubalskiego, członka sztabu szkoleniowego i podstawowego zawodnika Reprezentacji Jakub Raszkowskiego przeplatają się z dużo gorszymi informacjami z zespołu. Mowa oczywiście o stanie zdrowia naszych dwóch podstawowych graczy. Kto wie, czy nie dwójce najważniejszych graczy zespołu, który wywalczył awans do Ekstraklasy.

Sebastian Grubalski i Daniel Sass bo o nich mowa czekają, na interwencje chirurgiczne i o ile pierwszy jest w stanie powiedzieć co go czeka w ciągu nadchodzących dni tak drugi jest pełny obaw o swoja futsalową przyszłość.

Sebastian Grubalski:

„Aktualnie czekam na operację. Dostałem potwierdzenie terminu. Za tydzień wyjeżdżam do Niemiec na 3/4 dni. Co do rokowań według lekarza, który przeprowadzi zabieg po 6 tygodniach ręka powinna być gotowa na obciążenia. Nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie kiedy wrócę do pełnej sprawności. Szczerze powiem, że to dla mnie bardzo trudna sytuacja i póki co myślę o tym żeby ręka przestała mi przeszkadzać w zwyczajnych domowych czynnościach. Tu od razu chciałbym podziękować mojej rodzinie, dziewczynie i bliskim znajomym za wszelką pomoc.”

Daniel Sass

„Operacje na 27 września, potem będę robił badania i konsultował to z lekarzem sportowym. Wstępnie lekarz sportowy powiedział mi, że brak nerki może być przeciwskazaniem do uprawiania sportów kontaktowych. No ale zobaczymy po operacji i badaniach jak to będzie…”

Sytuacja jak widać wydaje się trudna,nie do pozazdroszczenia zarówno dla samych zawodników ale też Trenerów którzy muszą mieć pełnowartościowy zespól już w niedziele w meczu z RED DEVILS CHOJNICE.