FutsalInformacja tygodnia

Już tylko kataklizm…

…może odebrać nam srebro! Klub Sportowy Constract wygrał w Białymstoku, co przy remisie Piasta w Warszawie oznacza 5 punktów przewagi na dwie kolejki przed końcem nad rywalami z Gliwic.

Zgodnie z przewidywaniami mecz był od początku bardzo trudny. Dłuższy czas utrzymywał się wynik bezbramkowy. Gdy wydawało się, że swoim golem Bartłomiej Piórkowski wprowadził nas na dobre tory, była momentalna odpowiedź gości i 1:1. Przewagę osiągnęliśmy po golu Vitinho. Kolejne bramki zdobyli Pereira i po raz drugi Piórkowski i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:4. Zwycięstwo spokojnie dowiezione do końca w drugiej połowie i przypieczętowane trafieniami Tomasza Luteckiego i Pedrinho. Wygrana 1:6 oznaczała, że z ciekawością zaglądaliśmy do Warszawy, a tam…

Choć było już 3:0 dla Piasta, drużyna z Warszawy nie dała za wygraną i po wspaniałych emocjach mecz zakończył się wynikiem 5:5.

Teraz przed nami mecz wyjazdowy z Piastem w Gliwicach i na koniec u siebie z AZS UŚ Katowice. Na dobrą sprawę musielibyśmy przegrać oba mecze, aby stracić srebro. Czy to możliwe…? Sport widział spełnienie się niejednego czarnego scenariusza, więc solidną pracą i dobrą postawą zespół KSC będzie pracował na swój wielki sukces.