Już poza Pucharem, ale w lidze seria trwa!

Constract Lubawa pokonał po ciężkim wyjazdowym boju drużynę Naki Olsztyn 2:3! W ten sposób Konstruktorzy odnieśli siódme zwycięstwo w Klasie Okręgowej i z kompletem zwycięstw prowadzą w lidze!

Spotkanie otworzyło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie otworzyli wynik. Constract długo walczył o odrobienie strat, jednak udało się to uczynić jeszcze przed przerwą. W ciągu dwóch minut lubawianie wyszli na prowadzenie dzięki bramkom Piotra Rykaczewskiego i Szymona Licznerskiego.

W drugiej połowie prowadzenie Constractu powiększył Jakub Banach. Olsztynianie na początku doliczonego czasu gry strzelili bramkę kontaktową, przez co mecz do końca trzymał w napięciu. Ostatecznie jednak więcej goli nie padło i Konstruktorzy mogli dopisać do ligowego dorobku kolejne 3 punkty.

Niestety w ubiegłym tygodniu zakończyła się przygoda Constractu w Wojewódzkim Pucharze Polski. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, którą w lidze Konstruktorzy pokonali dość gładko, tym razem postawiła dużo trudniejsze warunki. Constract prowadził jedną bramką, jednak w doliczonym czasie gry stracił gola i do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka. W tej nowomiejski zespół zdobył trzecią bramkę i ostatecznie awansował do kolejnej rundy.