III liga: Demolka, mistrzostwo i zostaje ostatni mecz

W przedostatnim meczu III ligi rezerwy Constractu Lubawa pokonały dotychczasowego lidera – drużynę Liga Dżentelmenów Olsztyn – aż 16:1 i zapewnili sobie tytuł mistrzowski!

Od początku rozgrywek na I miejscu w III lidze mieliśmy drużynę Liga Dżentelmenów Olsztyn. Zespół – mający w składzie kilka ciekawych twarzy – wygrywał wszystkie mecze i dzięki lepszemu bilansowi bramek prowadził w lidze. Wszystko zmieniło się jednak w ostatniej kolejce, gdy z powodu zagrania nieuprawnionego zawodnika olsztyniane dostali walkower w meczu z Futsal Barciany, a teraz…

Rezerwy Constractu Lubawa wygrały z olsztynianami 16:1! Odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie ligowym i zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Do rozegrania pozostaje jeszcze zaległy, piątkowy mecz z Błękitnymi Pasym.

Co oznacza mistrzostwo? Rezerwy KSC są premiowane awansem do II ligi futsalu. Poza tym jako jeden z 4 najlepszych zespołów ligi zagrają (12-13 lutego) w Grand Prix Województwa – o ile rozgrywki uda się w obecnej sytuacji przeprowadzić. Turniej ma odbyć się w Pasymiu. Do czwórki ligowców dojdą drużyny, które wystąpiły w Final Four Wojewódzkiego Pucharu Polski.

(fot. Kinga Sobiecka; FB WMZPN)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *