Dwubramkowa zaliczka przed rewanżem!

Constract Lubawa pokonał w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski obrońcę trofeum Red Dragons Pniewy 5:3. Rewanż odbędzie się 20 kwietnia w Pniewach.

Mecz od samego początku był bardzo otwarty. W pierwszej połowie dominowali Konstruktorzy, ale to Smoki były zabójczo skuteczne w kontratakach. Strzelanie rozpoczął Mateusz Kostecki, który przechwycił futsalówkę źle wybijaną przez Costinhę i pięknym strzałem od słupka pokonał portugalskiego bramkarza. Constract nadal atakował, co zaowocowało trafieniem Kacpra Sendlewskiego. Następnie gospodarzy wyprowadził na prowadzenie Jakub Raszkowski – zrobił to w niesamowitym stylu, mijając zwodami kolejnych przeciwników. Smoki wyprowadziły wkrótce kolejną kontrę i znów piłka wpadła do siatki Konstruktorów, tym razem po strzale Oskara Stankowiaka. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 2:2.

Constract stworzył w tym meczu wiele klarownych sytuacji, których nie potrafił jednak skutecznie wykończyć. Te zemściły się brutalnie po absurdalnym golu w ósmej minucie drugiej połowy. Piłkę ręką wyrzucił bramkarz gości Łukasz Błaszczyk i gdyby bramkarz Konstruktorów przepuścił ją do bramki gola by nie było. Costinha zdecydował się jednak łapać futsalówkę, która przeszła mu przez ręce i wpadła do siatki. W tej sytuacji gol został oczywiście uznany i Smoki wyszły na prowadzenie. To, co najlepsze dla Konstruktorów zaczęło się po trzydziestu minutach rywalizacji. Po przechwycie Tomasza Kriezela w akcji sam na sam Łukasza Błaszczyka pokonał Pedrinho. Constract się nakręcił, co zaowocowało kolejnymi trafieniami – Pawła Kaniewskiego i Luana. Wówczas trener gości Łukasz Frajtag wprowadził na parkiet lotnego bramkarza, ale tylko w celu… przytrzymania piłki do końca meczu. Jak przyznał trener w pomeczowym wywiadzie dla KP Sport, widząc że mecz wynika się spod kontroli jego zespołu, postanowił „zamrozić” wynik. Rewanż pniewianie zagrają u siebie i będą mieli do odrobienia dwie bramki. Constract pokonał bowiem Smoki 5:3.

Rewanż 20 kwietnia w Pniewach. W finale zwycięzca tej pary zagra pierwszy mecz na wyjeździe (1 maja), a drugi u siebie (3 maja). Rywalem będzie zwycięzca drugiej półfinałowej pary – tam w pierwszym meczu Rekord Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe Gredar Futsal Brzeg 5:3.

Najbliższy mecz Constract zagra u siebie. W ramach rozgrywek Ekstraklasy zmierzy się dobrze dysponowanym w ostatnich tygodniach Górnikiem Polkowice. Spotkanie zaplanowano na najbliższą niedzielę – 3 kwietnia – na godzinę 18:00. Bilety na mecz dostępne na kupbilet.pl (link do sprzedaży: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_halowa/fs0138/opis). W dniu meczu dostępne będą również przy wejściu na halę.