Dwóch Konstruktorów z powołaniami na eliminacje Euro 2022 do lat 19!

Kacper Sendlewski oraz Szymon Licznerski otrzymali powołania do kadry narodowej do lat 19 na mecze eliminacji Mistrzostw Europy 2022.

Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w Finlandii, a rywalem Polaków oprócz gospodarzy będą jeszcze reprezentacje Bośni i Hercegowiny oraz Kazachstanu. Zwycięzca grupy eliminacyjnej awansuje na Mistrzostwa Europy U-19, które odbędą się we wrześniu w Hiszpanii.

Kacper Sendlewski jest kapitanem reprezentacji Polski do lat 19, od sezonu 2021/2022 reprezentuje barwy seniorskiego KS Constract Lubawa. W tym mieście się wychował i mieszka.

Szymon Licznerski to wychowanek akademii Constractu. Należy do najmłodszych zawodników w kadrze narodowej – urodził się w 2005 roku, w lipcu skończy 17 lat. W obecnym sezonie został włączony do seniorskiej kadry KS Constract i zadebiutował w Ekstraklasie w hitowym meczu 15. kolejki z Piastem Gliwice. Podczas niedawnych Mistrzostw Polski do lat 17 zgarnął tytuł króla strzelców.

W sztabie reprezentacji Polski do lat 19 znajdzie się również trener Dawid Grubalski, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie analiz.

W związku z wyjazdem zawodników i trenera na zgrupowanie, przełożone zostały mecze drużyny seniorskiej. Po niedzielnym meczu z AZS Wilanów, Konstruktorzy zagrają dopiero 23 marca (środa) na wyjeździe z LSSS Team Lębork oraz 27 marca (niedziela) także na wyjeździe z Dremanem Opole. Awansem – w środę popielcową – rozegrano mecz z Legią Warszawa.

A oto pełna kadra na turniej eliminacyjny: Kacper Sendlewski, Szymon Licznerski (obaj KS Constract Lubawa), Marcin Jastrzembski (AZS UŚ Katowice), Kacper Opatowski (ASZ UW DARKOMP Wilanów), Patryk Zając ( BSF ABJ Bochnia), Miłosz Krzempek, Paweł Mura (obaj Rekord Bielsko-Biała), Dominik Jankowski (Clearex Chorzów), Dawid Lach (Dreman Opole Komprachcice), Kamil Roll (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), Filip Turkowyd (Legia Warszawa), Kamil Gryko (MOKS Słoneczny Stok Białystok), Maciej Mazur (Piast Gliwice), Michał Zapała (TAF Toruń), Adrian Formela (We-Met Futsal Club Kamienica Królewska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *