Dwie różne połowy, ale trzy punkty dla Lubawy – Constract 5:2 Górnik Polkowice

Constract Lubawa pokonał w meczu STATSCORE Futsal Ekstraklasy Górnika Polkowice 5:2 i dopisał 3 kolejne punkty do ligowego dorobku. Konstruktorzy – wobec zwycięstw w tej kolejce Piasta i Rekordu – pozostają na 3. miejscu w tabeli.

Mecz zaczął się od trafienia Kacpra Sendlewskiego, jednak w szyki gospodarzy wkradło się wówczas duże rozprężenie. Po błędzie bramkarza gospodarzy bramkę dla gości zdobył Marcel Wolan. Chwilę później Costinha sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Wolan. Od tego momentu oglądaliśmy między słupkami Grzegorza Okuniewskiego. W pierwszej połowie to polkowiczanie narzucali swój styl gry, ale Constract zdołał odrobić straty. Pięknym trafieniem popisał się Tomasz Kriezel, a jeszcze przed przerwą na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Raszkowski.

W drugiej połowie Constract zagrał tak, jak od początku tego oczekiwano. Zdominował przeciwnika i wbił mu kolejne dwie bramki. Pierwszą swoją bramkę dla KS Constract zdobył Ixemad Cabrera, a wynik na 5:2 ustalił Tomasz Kriezel. Oba zespoły kończył mecz z kompletem fauli, a goście mieli nawet przedłużony rzut karny. Strzał Wolana został jednak wybroniony przez Grzegorza Okuniewskiego.

W drugiej połowie po raz pierwszy od dłuższego czasu na parkiecie pojawił się wracający po kontuzji Sebastian Grubalski.

W kolejnej kolejce ligowej Constract zagra z AZS-em UG Gdańsk. Ten wyjazdowy mecz odbędzie się w Wielki Czwartek – 14 kwietnia. Początek rywalizacji o 20:45.