CZAS NA DWA HITY – najpierw z Legią Warszawa (zapowiedź 6.kolejki FE)

Legia Warszawa – to nazwa, która kibicom sportu jest doskonale znana. W tym sezonie sekcja futsalowa tego klubu jest beniaminkiem STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W dodatku wejście do ligi miała naprawdę imponujące. Teraz zawita do Lubawy! Czego się spodziewać? Co przed tym spotkaniem powiedział nam Tomasz Kriezel? Zapraszamy na przedmeczową zapowiedź!

Constract wrócił na właściwe tory po remisie z innym stołecznym klubem – AZS-em Wilanów. W ostatniej kolejce Konstruktorzy pewnie pokonali we własnej hali LSSS Team Lębork, choć był to trudny i twardy mecz. Końcowy rezultat 6:2 odzwierciedla jednak siłę, którą Constract pokazał w tej rywalizacji. I tak po 5 kolejkach gospodarze sobotniego starcia mają na koncie 13 oczek i bilans bramkowy 30:13.

Legia Warszawa nie uchodziła za zespół, który zadomowi się w czołówce tabeli Futsal Ekstraklasy. Tymczasem zaraz po awansie zaczęła wygrywać mecz za meczem. Co najmniej kilku ciekawych graczy w dobrze ułożonej talii trenera Pawła Juchniewicza – to wszystko przyczyniło się do serii wygranych, kiedy to Legia w pokonanym polu pozostawiła Futsal Leszno, Dremana Opole, Górnika Polkowice i AZS UG Gdańsk. Prawdziwym sprawdzianem miał być jednak mecz z Mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała. To spotkanie odbyło się we wtorek i zakończyło się pewną wygraną bielszczan 4:1. Można więc powiedzieć, że drużyna Legii nadal jest dla innych zespołów pewną niewiadomą. Warto też odnotować fakt, że przed rywalizacją w Lubawie ma o dwa dni mniej na regenerację.

Przed meczem z Legią Warszawa rozmawiamy z Tomaszem Kriezelem – najpierw wróćmy na moment do zgrupowania kadry w Chorwacji. Jak oceniasz całe zgrupowanie i rozegrane przez Was mecze?

TOMASZ KRIEZEL: Zgrupowanie reprezentacji Polski oceniam jak zwykle pozytywnie. Były to kolejne sprawdziany przed wyjazdem na Euro. Szlifowaliśmy w nich naszą grę i spełnianie założeń, które nakreślił nam trener. Mimo, iż każdy z kadrowiczów walczy o skład, panuje super atmosfera, więc takie wyjazdy to czysta przyjemność.

Legia Warszawa to wielka nazwa, ale nikt się chyba nie spodziewał, że tak dobrze będzie sobie radzić w Ekstraklasie ich sekcja futsalowa. Co według Ciebie jest największą siłą Legii?

TOMASZ KRIEZEL: Legia bardzo dobrze spisuje się na początku sezonu. Jest tam fajna mieszanka młodości z doświadczeniem, co jak widać bardzo dobrze funkcjonuje. Największą siłą Legii jest zdecydowanie praca i zaangażowanie w defensywie. Mają też bardzo dobrego bramkarza oraz bramkostrzelnego Mariusza Milewskiego, który napędza tę drużynę, bo jest znakomitej formie.

Mecz z Legią będzie transmitowany przez telewizję NSport+. Z Twojego doświadczenia – mecze telewizyjne są dla zawodników trudniejsze, może łatwiejsze czy kompletnie nie ma to wpływu na drużynę?

TOMASZ KRIEZEL: Jeżeli chodzi o mnie, to mecze telewizyjne mają tylko jedną różnice – jest to godzina ich rozgrywania. Poza tym do każdego meczu podchodzę tak samo i poziom ich trudności jest bez zmian.

Mecz KS Constract Lubawa – Legia Warszawa już w sobotę o godzinie 12:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Świętej Barbary 45. Bilety w cenie 15 złotych (dla dzieci do lat 10 ulgowe w cenie 5 złotych) dostępne będą w punkcie doradczym przy wejściu na obiekt (w dniu meczu) oraz cały czas są dostępne na kupbilet.pl.
UWAGA! Do czwartku do godziny 23:59 bilet internetowo można kupić w promocyjnej cenie 10 złotych. Ponadto dostępne są bilety łączone na dwa mecze – z Legią i Dremanem Opole (23.10, g. 16:00) w cenie 18 złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *